Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a leghatáso...

Bourne kérdése:

Szerintetek melyik a leghatásosabb küzdősport, amelyet versenyszerűen is lehet űzni? Melyik az, amelyet a kommandónál is alkalmazzák?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 19:18
1 2
 1/13 cefreng ***** válasza:
Küzdősportot nem alkalmaznak kommandósoknál.Ott inkább csak harcművészetet Kraw magát,Defendót,Aikidót,Systema,és még sok mást.
2012. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kommandósok Jujitsu-t szoktak használni. Az ilyen, hogy "Krav Maga-t, Aikido-t, Thai Boxot szoktak használni" mind kamu szöveg.
2012. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2012. ápr. 7. 19:12
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor még azt kérdezném meg, hogy melyik küzdősport ismerete lenne előny?
2012. ápr. 7. 19:13
 5/13 cefreng ***** válasza:
Ha gyorsan tanulhatót akarsz akkor box utána kick box,thai box
2012. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 cefreng ***** válasza:

ma 12:07


Pedig azokat használják.

2012. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem az motivál, hogy melyiket lehet a leggyorsabban megtanulni. Ha van 1 szituáció, vagy bunyó akár több ellenfél ellen akkor sikeresen kijönni az egészből, és versenyszerűen űzni.
2012. ápr. 8. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Küzdősportok közül a Box, Savate, Birkó\Box v. Savate kombó, illetve, ha olyan helyett találsz ahol jól oktatják, akkor még a Thai Box jöhet szóba. Illetve ugyanezek a feltételek mellett a Karate, mivel az is inkább itthon küzdősport, mint harcművészet.


21:23-nak: Hát baromira nem azt használják. Krav Maga alapból csak egy marketing termék. Aikido? Gondolkozz már, szerinted majd csak simán el fogják vezetni az ütéseket meg ezeket? Meg alapból ez is rosszul van oktatva Magyarországon. Thai Box? Rendes használathoz előtte alapos nyújtás kell, ami egy-egy bevetés előtt nem áll rendelkezésre. Így ezek kilőve. Ezért szoktak Jujitsut használni, meg még késharcot.

2012. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kempo-ról mi a véleményed?
2012. ápr. 8. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Zen bu kan kemporól? Nem sok jót hallottam róla. Emiatt én inkább azt mondom, hogy felejtsd el, ha önvédelemre kell. Ugyanis ezeknél inkább MMA-ra szoktak edzeni. MMA meg önvédelem az teljesen külön fogalom.

Inkább akkor Jujutsu. Hasonlít a kempora valamennyire, de ez tényleg használható, mert normálisan oktatják. Én is ezt tervezem majd elkezdeni, igaz én a későbbiekben másra is használni akarom, nem csak önvédelemre.

2012. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!