Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tárcsafék? Hol mennyiért,...

Tárcsafék? Hol mennyiért, érdemes lecserélni Vféket erre? Előnyök?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 17:59
 1/7 anonim válasza:
Milyen bringád van, és mire használod?
2009. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

cross-country mountain bike

[link]


azért vettem mountain bike-ot, hogy ne kelljen óvatoskodni, szóval nyomulok vele mint állat, ahol át lehet menni, ott át is megyek.


Az én verizómban még nincs tárcsafék, ez 2008-as asszem, de már érezhető volt, hogy a cég tervezi, úgyhogy olyan kerekeket kaptam hozzá, ami kompatibilis vele, szóval csak simán fel kell csavarozni.


Nekem a v-fék is megfelel, annyiban problémás, hogy húzza a kerekeket. de gondolom a tárcsafék is fogja (vagy finomabban fékez?)

Szóval ha fékezek megtépem a gumit, és általában bele is fékezek valami szarba, többször volt emiatt defektem. Ha egy kicsit óvatosabb dolog a tárcsafék, viszont megbízható, én lecserélném, de árkategóriák is érdekelnének.

2009. jún. 18. 12:05
 3/7 anonim válasza:
Első vagyok. Jobb fékhatása van a tárcsaféknek mindenképpen. Érdemes inkább hidraulikusat venni, azaz amiben olaj van, nem bowden. A tárcsaféktől defekted nem lesz, semmi köze a gumihoz. XC-re szerintem elég 160 mm-es tárcsa is, de ha lejtőzöl is vele, akkor mondjuk előre egy 180 mm-es nem árt. A tárcsafék inkább a villádat csavarhatja, úgyhogy nem árt egy olyan villa, ami bírja a tárcsát, és nem csavarja szét. Szerintem sokkal biztonságosabb, mint a v-fék, és az én meglátásom, hogy tartósabb is, és a felnidet sem kapja szét. Viszont drágább is jóval a tárcsafék, mint a v-fék. Hidraulikusat már kapsz olyan 15-től/darab. Persze a jobbak ezekből is drágábbak, határ a csillagos ég.:) Nekem Tektro Auriga Comp van hátul 180 mm-es, és Jánoshegyről lefelé megfogott a light-osabb és olyan középes pályákon. Én amikor vettem, elég jó áron vettem, csak 12 volt. Ha jót akarsz, akkor Avid Juicy 5-ö5 vagy 7-et vegyél, mondjuk az már drágább jóval, olyan 30 környékén van, vagy a Hayes Stroker Trail, az is ez az árkategória, persze ezek is 1 darab fékre vonatkoznak, nem párra. Remélem tudtam segíteni, ha még van kérdésed, tedd fel.:)
2009. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, valamiért a honlapo nem tette előre a választ, így egy ideig nem láttam. De jó, hogy említed a hidrosat, nem is tudtam erről, hogy ilyen létezik. Viszont elég gyenge bringám van (magellan draco) nem hiszem, hogy bírni fogja.
2009. jún. 22. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:

én Dh zom és nekem sokat jelent a tárcsa én nekem egy 203 mas tárcsával egy HAyes stroker carbon van és nagyon jó bárhol megállsz

a fék kb 27e ft 1db de megéri de XC re lehet hogy egy mehanikus tárcsafék is megfelel pl.: AVID BB5 10e ft tárcsával -BB7 15e ft tárcsával vagy Hayes mx1 6000ft + tárcsa

2009. jún. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz, ha lesz pénzem lehet befektetek
2009. jún. 27. 10:47
 7/7 Vadmeggy ***** válasza:
Nem kell hidraulikus xc re! Nekem is bovdenes van, haveromnak is igaz neki BB7 nekem pedig Promax de ez is teljesen jó. A hidraulikussal sok a baj sztem--> levegős lesz stb. stb. Sztem BB5 alá ne add mert az is olcsó és minőségi cuccot kapsz ami megfog akárhol. Erre a bicóra nehogy hidrósat vegyél:Dmert semmi értelme. Én is zúzom le a lejtőn 50 el és tökéletesen elég egy bovdenes is.
2010. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!