Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rubint Réka : Napi 20 perc...

Rubint Réka : Napi 20 perc önmagadért - tippek, tapasztalatok a lapos hashoz? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Meg van a CD és aki esetleg próbálta, vagy ért hozzá a segítségét kérném.

Az egyik 20 perces rész a hasról szól, és szerintetek milyen gyakran(naponta?kétnaponta?)kellene csinálnom, hogy május végére lapos legyen a hasam?

Nem vagyok kövér, csak valamiért a hasam alsó részén "úszógumi" alakult ki.

14 éves vagyok és 155 cm magas, 42 kg.


Lehet, hogy valaki "korainak" tartja, hogy lapos has kelljen nekem, egy 14 évesnek, de ha a helyemben lennétek, megértenétek. Nem akarom, hogy a hasamon felesleg legyen, mert a többi testrészem VISZONYLAG vékony, és néha amikor meglátom a hasam szégyenkezek, mint pl. tavaly nyáron, amikor takargattam.


Lehet későn kezdem el, de ha van ötletetek, hogy gyakran kellene csinálnom a hasformáló részt akkor kérlek segítsetek. Akár napi 2x is ha ez kell a célomhoz.


Kérlek olyan ne írjon, aki csak piszkál, hogy : 14 évesen minek kell lapos has?" vagy hasonló.


Köszönöm!



2012. ápr. 11. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Inkább azzal piszkállak picit, hogy azt hiszed, hogy a hasedzéstől lesz lapos has. :)

Pedig nem megy ettől le a zsír, mivel nincs helyi zsírégetés. Kicsit kevesebb szénhidrátot egyél, ne legyen semmi cukros és lisztes kaja és legyen a torna mellé még heti 3-4 aerob edzésed (kocogás, bicaj).

2012. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az étrendemen nem igazán tudok változtatni, mert így is eléggé 'válogatós' vagyok. Melyik ételekben van sok szénhidrát?

A kenyér se fér bele? Mert reggelire mindig /ne nevessetek ki!/ nutellás kenyeret eszek, és van amikor, du. is eszek kenyeret. Akkor heti hányszor csináljam a 20 percest szerinted?

A 3-4 kocogás az alkalmanként(!) mennyi idő futást jelent?


Bocsi a sok kérdésért!

2012. ápr. 11. 19:39
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Nutellás kenyér az kuka. :)

ezekre alapozz: fehérje: sovány hús, tojás, túró.

Szénhidrát: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség mehet mindig.

Zsírbevitel: napi két kanál lenolaj mehetne.

Nem mondom, hogy csak ezeket eheted, de ezek a jó kaják.:)


Edzés: heti 2-3 torna mellé tegyél heti 3-4 (40 perces) kocogást, biciklizést (szobabicaj is jó), vagy ellipszis tréner, lépcsőzőgép.

2012. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

És úgy nem sikerülhet, ha csak tornázok a 20 percest mindennap,emellett futok, de az étrendemen nem változtatok?

Egy kis remény sincs? :(

2012. ápr. 11. 20:01
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Ha a tornával és a futással így a kalóriamérleged negatív lesz, akkor fogyhatsz vele, de a jó étrenddel többre mennél.

Próbáld ki és ha nem működik majd, akkor hagyd el fokozatosan a cukros, lisztes kajákat.

2012. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet! :)

Köszönöm szépen minden segítséged.

Akkor mindennap 20 perc torna+heti 3-4 alkalom 40 perces futás, és eltűnhet a felesleg?

( Bocsi, hogy ennyit kell bajlódni velem...)

2012. ápr. 11. 20:11
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Fogyhatsz így valamennyit, de diéta nélkül nem mondom biztosra, hogy el fog tűnni minden felesleg. Majd meglátod és akkor tudsz változtatni.:)
2012. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönök,köszönök mindent! :D
2012. ápr. 11. 20:15
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdés(tényleg) : akkor május végére lesz akár csak egy kis változás?
2012. ápr. 11. 20:16
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Na akkor most én leszek a "rossz zsaru"! És olvasd végig, bármennyire is fáj!


Neeem és NEEEMMM fog semmi sem változni, HACSAKNEM VÁLTOZTATSZ A KAJÁLÁSI SZOKÁSAIDON!


Nem tudum, mit nem lehet ezen megérteni?!?! Szegény előző válaszoló ezt legalább 3x leírta, ráadásul normálisan! Az hogy TE azt szeretted volna hallani (olvasni) hogy igen lemegy az úszógumi, ha csak hasizmozol, és nem ezt írta, azért ez a véleménye nem fog változni, ha még 10x rákérdezel! (lehet a szüleidnél bejön ez a pszichojáték, de nálunk - ismeretleneknél illetve a való világban baromira - nem)


Tudom mit akarsz! Mindent!!! Csakhogy ez jóval bonyolultabb,mint egy igen vagy egy nem válasz. A test formálás egy komplex folyamat, ha akár egy kis részét nem tartod be, akkor tök felesleges belefognod. Az hogy azt mondjuk hogy a testformálás "csak" testedzésből ÉÉÉÉSSSS HELYES ÉTKEZÉSBŐL (= ergo megválogatod az alapanyagokat) áll az csak egy nagyon leegyszerűsített váz. Csakhogy! Ez ennél jóval bonyolultabb dolog és Te mint 14 éves (aki még azt sem tudja (vagy csak nem akarja?) a szövegből kihámozni hogy a kajálás is fontos mellette, akkor bonyolultabb folyamatokat hogyan érthetnél meg??? Amúgy meg nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak nyárra akarsz lefogyni, ami meg hosszú távon vissza fogja magát bosszulni, mert nagy valószínűséggel olyan vagy aki a hasára hízik! És tarts szemé_t rohad_t állatnak, de ha nem b@szod ki a nutellás kenyeret a kukába, akkor majd 18 éves korod UTÁN 0, azaz NULLA lesz az esélyed, hogy szép homokóra alakod legyen... arról nem is beszélve hogy később meg a hasadnál a bőröd meg fog ereszkedni (és aztán hasizmozhatsz sz@rt sem fogsz tudni elérni vele, aztán mehetsz hasplasztikára. Meg is nézheted a neten, ha nem hiszel nekem: hasplasztika előtt és után képeket.) Vagy nézd meg anyudat! Na olyan leszel - jó eséllyel! Szólj anyudnak, hogy többé ne hozzon nutellát (mondd azt hogy megutáltad és akkor nem kell magyarázkodnod!) , és akkor 0 lesz a kísértés, helyette inkább natur joghurtot! Ugyis jön a nyár tudsz bele tenni banánt, epret gyümölcsöt amit összeturmixolva meg tudsz enni.... (az eredetileg epres...stb joghurtot is kerüld, ugyanis az életében nem látott valódi epret, sok cukrot, és rengeteg adalékanyagot tartalmaz!)


És mindezt nem b@sz_tatásból írtam! Csak azért hogy kicsit felébredj az álomvilágból!


JA és ha nem hiszed vagy szeretnél többet megtudni, akkor szerezd be az Arnold S. testépítős könyvét. Hajrá a több mint 500 oldal átolvasásához! Na ha azt elolvasod és nem átszaladsz rajta, megemészted akkor fogsz tudni mindent!


És mi az hogy étterem???? Most Te a mekit nevezed étteremnek???? Mert egy normális étteremben mindig van olyan ami megfelelő! De ha te edzés mellett még nutellázgatsz meg mekizel...pffff... na erre inkább a te saját érdekedben nem írok inkább semmit!

2012. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!