Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Derékfájdalom futásnál. Normális?

Derékfájdalom futásnál. Normális?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy futás közben/után a leginkább a derekam szokott fájni? Nem elégséges bemelegítés? Rossz póz futás közben?

2012. ápr. 12. 18:16
 1/5 dirtboy ***** válasza:
nem normális,hogy mi okozza nem tudom,dokit kell megkérdezni ez ügyben
2012. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. Lehet az oka a rossz tartás is,vagy esetleg az is ha betonon futsz,az állítólag nem túl egészséges sem az izületeknek,sem a csontoknak.
2012. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem is fáj a hátam a futás közben. Általában felváltva szoktam használni a futópadot, úgy értem futok is, tempósan sétálok is, emelkedőn is, 0%-on is, de ha futok, akkor van, hogy fáj nekem is. Ha sétálok nem, akármekkora emelkedőn is... de szerintem nekem kopnak a csigojáim... diagnózis nincs, csak azt mondják, hogy gyenge a hátizmom, de hiába erősítem nem múlik a fájdalom, ami csak úgy is szokott lenni. Aztán utánaolvastam és elég gyanús, hogy kopásról van szó. Amúgy nekem ez nem is a derekam, inkább a csípőm... kb alulről a 3. 4. csigoják.


Nekem amúgy az úszás nagyon sokat segít, viszont ha nem mozgok egy ideig, akkor nagyon betud durvulni a helyzet. Esetleg ha szeretsz úszni, akkor próbáld meg azt, hátha jobban jársz vele, mint a futással.

2012. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem extra terhelést kap a gerinced,mert a gyenge deréköved és a gyenge gerincmerevítők nem segítenek eleget bele.

gerinctorna,kettlebell,fegyencből a híd gyakorlatok,lábemelés,ezek megerősítik és az egészséges testtartást is kialakítják.

2012. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket!
2012. ápr. 13. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!