Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A capoeira fiúknak való sport?

A capoeira fiúknak való sport?

Figyelt kérdés
Lány (17) vagyok és nemrég elkezdtem ezt a Brazil (táncos) harcművészetet. Viszont sokan mondják, hogy ez nem lányoknak való. Pedig vannak női capoeira-sok. Nem fogom az végett abbahagyni, hogy piszkálnak érte, de kíváncsi vagyok mit gondoltok!

2012. ápr. 14. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az első mondat az egy kérdés lenne, csak rossz gombot nyomtam.
2012. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ő bocsáss meg te Budapesten és még sok helyen is tanítják mint harcművészetet :D
2012. ápr. 16. 18:14
 13/17 A kérdező kommentje:

az "de" akart lenni és nem "te" XD

Bocsánat :S

2012. ápr. 16. 18:15
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor minden edzésen van sparring, kevésbé akrobatikus technikák, inkább olyan technikák, ami az ellenfél gyors legyőzésére vannak? Mert, ha ezek nincsenek benne, akkor csak táncot tanulsz. Ezek az alapok amik egy harcművészetben benne vannak.
2012. ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát már az első órán megtanultam a alapokat 2 védekezést és egy támadást és ez folyamatosan bővül. Az akrobatikás részt is inkább úgy tanuljuk ahogy a leghasznosabb lehet. A kéztartásra is nagyon ügyel a tanár ha jön egy rúgás jól tudjunk védeni és állva tudjunk maradni. A lábtartásra is ügyel. Főleg izomból csináljuk a mozdulatokat nem lendületből. Vannak páros harci gyakorlatok is.

Szóval elmondhatom, hogy igen is harcművészetet tanulok :D

2012. ápr. 16. 19:51
 16/17 A kérdező kommentje:
Na meg kemény is az edzés. Jól megmozgatja a tanár az izmainkat :D De nagyon szigorúan is veszi hogy ne mint táncos harcművészet nevezzük meg mert ez harcművészet nem tánc. Ha tanulunk valamit egyből azzal kezdni hogy a harc folyamán hogyan tudjuk alkalmazni :D
2012. ápr. 16. 19:53
 17/17 anonim válasza:

Remélem még csinálod.

Ha igen folytasd. Capoeira !!

2012. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!