Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! Mi a véleményetek...

Testépítők! Mi a véleményetek erről? TÁPLÁLKOZÁS

Figyelt kérdés

A következő sorokat egy másik topicból idézem, egy teljesen átlag életet élő 19 éves lánynak (kenyér, tészta, no sport) címezték:


"A napi 200-220 g szénhidrát kevés. Kb. 2300-2500 kcal a napi szükségleted,ennek az 55%át kell(ene) szénhidrátnak kitennie,ami kb 308-335 gramm/nap.

(egy leendő dietetikus)"


Csak én érzem ezt borzalmas baromságnak? :O


2012. ápr. 18. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy sportoló lánynak, ha mondjuk 50 kg és tömeget szeretne növelni, akkor kellene 3-4*50=150-200 g szénhidrát és 100 g fehérje.
2012. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, ugyanezt írtam én is, hogy én ennyivel tömegelek, de itt nincs szó tömegnövelésről, még csak sportról sem. A lényeg, hogy a dietetikus szerint egy átlagembernek napi minimum 300 g CH-ra van szüksége.
2012. ápr. 18. 14:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt sokallom, de valóban ezt tanítják, hogy 250-300 g ch a nőknek is, viszont ez úgy van számítva, hog a fehérje meg jóval kevesebb. Na, mindegy szerintem az sok lenne sport nélkül.
2012. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

nem kell figyelni sem a fogyirovatra, sem a dietetikusokra, és sajnos ebben a témában a legtöbb orvosra sem... pont ma voltam suliorvosnál, mert rosszul voltam, kérdezte mit reggeliztem, mondtam, hogy zabpelyhet (a proteint kihagytam, mert nem volt kedvem kivárni a papolást, hogy végem lesz). erre azt kezdi magyarázni, hogy a zabpehely kevés reggelire (még jó, hogy meg sem kérdezi, mennyit eszem), és nem elég gazdag tápanyagban.


amúgy Montez, én is olvasom, hogy lányoknak elég 3-4 g ch tömegeléshez, de én úgy tömegelek most 4-gyel, hogy régebben a diétát meg 3-mal kezdtem :D egy barátnőm szintén tömegel egy ideje, neki kevés is a 4. szóval azért ez is egyénfüggő, ez a lényeg

2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van, egyénfüggő, ezek az értékek szoktak működni általában, de nem mindenkinél. Ki kell tapasztalni.

Ugyanígy szálkásításkor is a 2g*testtömeg kg ch elég lehet, aztán figyelni kell a szervezet válaszát. Ha nincs meg a heti 0,5 kg fogyás, akkor lehet 20-30g-al csökkenteni a ch-t, ha pedig több, mint 1kg/hét a fogyás, akkor emelni kell rajta, hogy ne legyen nagy az izomveszteség.:)

2012. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na oké akkor, megnyugtattatok, hogy nem én tudom rosszul a dolgokat. Nem értem ezeket a dietetikusokat... Na mindegy.
2012. ápr. 18. 16:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a válaszokat! :)
2012. ápr. 18. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap azt próbálta bemagyarázni egy okos kisleány, hogy pár főtt tojással, egy icipici kenyérrel, meg egy almakrémlevessel elvan egész nap, és ez vitamindús és egészséges, merhogy nekik ezt tanítják. És én voltam a hülye, amikor tömegnövelő meg szálkásító étrendről beszéltem.
2012. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!