Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdülés ellen jó lenne...

Gerincferdülés ellen jó lenne a felülés?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem van, ezért gyógytesire járok. Egy fél órás edzésen kb 25 percet felülésezéssel töltünk. Azt nem értem, hogy a felülésnek mi köze a gerincferdüléshez, vagyis miért nem hátizomgyakorlatokat csinálunk? Meg fog így valaha javulni a gerincem?
2009. jún. 21. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
úszás és gyógytesi jó rá ergo igen
2009. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fog megjavulni semmitől akár mit is csinálsz. A cél az hogy tovább ne romoljon a helyzet. A gyógytesitől ne várj semmilyen komolyabb eredményt. Járj el konditerembe és kezdj el edzeni. Nekem elég csúnya gerincferdülésem van, amióta edzek soha nem fájt a hátam és nem romlik a helyzet. A hátizmok átveszik a gerincre jutó terhelés nagy részét. A hasizom a hát antagonistája, egy idő utána csak akkor tudod feljeszteni eredményesen a hátad, ha a hasad is edzett, de te még nem tartasz ebben a fázisban.
2009. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hogy a lóf*szba ne lehetne javítani a gerincferdülésen T_T ahogy az első írja, úszás és gyógytorna tényleg jó rá.
2009. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a hasizom a gerincet tartja, ezért fontos, hogy azt is erősítsük
2009. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!