Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido 23 évesen? Tapasztalato...

Aikido 23 évesen? Tapasztalatok, hasonló korban?

Figyelt kérdés
Nyár végén leszek 23, érdemes elkezdeni az aikidót? (még sosem űztem küzdősportot) Teljesen átlagos a testalkatom, csak az a baj hogy enyhén gerincferdülésem van (190 centi vagyok), de az korrigálható mozgással.

2012. máj. 2. 22:29
 1/6 dftgsgvghgev ***** válasza:

Ha tetszik, csináld nyugodtan. Az enyhe gerincferdülés nem szokott gond lenni. Elsősorban a csípő van használtban, az előre görnyedésről gyorsan leszoktatják az embert. Az embereket nem emelgetjük, így nagy terheket nem veszel a hátadra. Az esések és gurulások pedig eleve védik a gerincet a talajtól. A küzdősportbeli tapasztalatlanság sem hátrány.


Kezdőkkel találkoztam már a 60 éves korosztályból is. Te még fiatal vagy ^^

2012. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen,csak edzéssel korrigálható.

a gerinctornát erre találták ki és a kettlebell edzés is jó rá.

az aikidó meg harcművészet,nem küzdősport.

és persze,simán elkezdheted akárhány évesen.

2012. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Esetleg kezdj el porcerősítő készítményeket szedni, mert az ízületeid igencsak meg lesznek terhelve.
2012. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még egy probléma van nem tudom ez mennyire baj, a jobb kezemen a gyűrüsujj tövénél levő porc eléggé elkopott mivel régen párszor beleökleltem a falba és fél éve mindig fáj egy picit ha beütöm vagy nagyon megterhelem.
2012. máj. 4. 08:37
 5/6 dftgsgvghgev ***** válasza:

Kétlem, hogy rövidtávon baj volna, ha csak picit fáj. Hosszú távon viszont már más kérdés, nem mindegy, hogyan kopik egy porc.

Edzésen csak kevés helyen ütik meg a másikat teljes erőből (mármint úgy, hogy betaláljon. Értsd: az elkerülések miatt ritkán landol a torin teljes erejű ütés). Ellenben csuklófeszítésnél gyakran érhetnek hozzá ahhoz a bütyökhöz. Hogy mennyire zavar az téged, csak úgy derül ki, ha beállsz, és megnézed. Szerintem.

2012. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- A gerinceddel menj gyógytornászhoz. Teljesen megszünteti, bármilyen panaszod van.

- Az ujjaddal menj el orvoshoz, röngeneztesd meg, gyógyíttasd meg.

- Aikido helyett menj bokszolni, sokkal jobbat tesz a hátadnak is és megtanulsz verekedni (az aikidoval ellentétben).

2012. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!