Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a növekedési...

Mi a különbség a növekedési hormon fokozók és a szteroidok közöt?

Figyelt kérdés
mire jó a növekedési pontosan?
2012. máj. 10. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember úgyhogy nem tudok rá igazán pontos választ adni, de a lényeges különbség az az hogy a növekedési hormon fokozó fokoz bizonyos folyamatokat amik serkentik a hormon termelést, 20-30%al, ez most hasszám, csak a nagyságrend kedvéért írom. Ezzel szemben a szteroid egy hormon, amit külsőleg beadsz, meg triplázva ezzel a hormonszintedet, de a természetes hormon szabályzó rendszeredet összezavarja vagy akár végleg ki is nyírja.

Leállhat például a saját tesztoszteron termelés így amikor leállsz a kokszról elkezdesz nőiesedni.

A természetes fokozók viszont nem okoznak semmilyen radikális változást és állítólag nem is károsak, sőt fiatal korban amikor még minden 100%osan működik magától szinte feleslegesek is. Mondjuk 40-50éves korra már csökken a tesztoszreon termelésünk de ezt a fokozók segítségével visszaállíthatjuk a normális szintre.

2012. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem károsak? nem a francot két srác is ennek köszönhetően halt meg az elmúlt fél évben. Mivel ezek a szerek nem csak az izomzatot képesek megnövelni hanem belső szerveinket egyes esetekben pedig akár a daganatokat is.

1példa: Debreceni srác egyik napról a másikra szívkörnyéki fájdalmakról panaszkodott másik napra bevitték a kórházba a szíve az átlagosnál kétszer nagyobb volt nem tudtak rajta segíteni.

2példa srác egyik napról a másikra fejfájásra panaszkodott

2nap múlva meghalt az agyában 6cm átmérőjű daganattal


Én nem kísérleteznék növekedési hormonnal és GHRPvel akik ezt a szert használják folyamatos orvosi kontrol alatt kell lenniük.


A kérdésre válaszolva pedig:


Fontos már az elején megérteni, hogy a felszabadult HGH-nak (emberi növekedési hormon) nincs közvetlen anabolikus hatása, hanem csupán a májat ösztönzi arra, hogy az inzulinhoz hasonló növekedési faktorokat és szomatomedineket válasszon ki. A 80-as évek közepéig csak az emberi, biológiailag aktív formája létezett mint exogén szedési lehetőség, ezt a halottak hipofíziséből nyerték. Az előállítók ezt a változatot kivonták a forgalomból. Ezután kifejlesztették a szintetikus növekedési hormont, melyet géntechnológiai úton állítanak elő vagy E Coliból, vagy átalakított egérsejtekből. Az STH-nak (szomatotróp-hormon) háromféle hatása van a testépítők számára: 1. Először is erős anabolikus hatása van, s fokozott proteinszintézist idéz elő, mely IZOMHIPERTRÓFIÁBAN, (AZ IZOMSEJTEK SOKASODÁSA) MUTATKOZIK MEG. EZ UTÓBBI AZÉRT ÉRDEKES, MERT A SZTEROIDOK SZEDÉSÉVEL EZT NEM LEHET ELÉRNI! 2. A második hatás a zsírégetésre kifejtett kifejezett benyomása, ez lehetővé teszi az atlétát, hogy nagyobb mennyiségű kalóriát fogyasszon el. 3. A harmadik, általában figyelembe sem vett pont az, hogy az STH a kötőszövetet, az izmokat, a csontokat, és a porcokat erősíti, mely az egyik oka a roppant erőnövekedésnek. Mégis sokan nem érzékelnek megfelelő fejlődést a növekedési hormon alkalmazásakor. Ennek több oka is lehet: 1. Az atléta egész egyszerűen nem szedett kielégítő mennyiséget hosszú időn keresztül. 2. A második ok, amit nem sok mindenki tud, az az, hogy még három hormon van, melyekre egyszerre van szükség, hogy maximális anabolikus hatást érjenek el. Ezek a STH, az inzulin és pajzsmirigyhormon.


GHRP 6


GHRP-6 5 MG EZ EGY NÖVEKEDÉSI HORMON TERMELÉST FOKOZÓ PEPTID!! UGY MÜKÖDIK HOGY GÁTOLJA A SOMATOSTATIN TERMELÖDÉST. EZ EGY OLYAN HORMON AMI A NÖVEKEDÉSI HORMON ELLEN DOLGOZIK TEHÁT EGY OLYAN HORMON AMI SZABÁLYOZZA A HGH TERMELÖDÉST. IGY AZTÁN HA BEADUNK 150 MCG GHRP-T AKKOR A SOMATOSTATINT TELJESEN LESZABÁLYOZZA KB 6 ÓRÁN KERESZTÜL,AMINEK AZ A KÖVETKEZMÉNYE HOGY KB 20 X TÖBB NÖVI TERMELÖDIK MINT NORMÁLIS ESETBEN!!! HA EZT NAPI 2 X TEHÁT REGGEL-ESTE 150 MCG-AL ALKALMAZZUK AKKOR OLYAN HATÁS ÉRHETÖ EL MINTHA MINIMUM 4-6 EGYSÉG SZINTETIKUS NÖVEKEDÉSI HORMONT HASZNÁLNÁK!!! AMI A LEGJOBB AZ EGÉSZBEN AZ HOGY PONTOSAN FELEANNYIBA KERÜL MINT A NÖVEKEDÉSI HORMON AMINEK UGYE A HETI ADAGJA MIN. 20.000-FT EZ PEDIG 30.000-FT A 3 HETI ADAG..... VALAMINT JOBB IS MERT A SAJÁT NÖVEKESÉSI HORMONODTOL FEJLÖDSZ ÉS NEM SZINTETIKUSTOL AMI NEM MINDEGY....AMERIKÁBAN ÓRIÁSI DIVAT AZ UTÓBBI IDÖBEN

2012. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Zakathol ***** válasza:
cpggyurma: A válaszoló a tribulusra és a hasonló optimalizálókra mondta, hogy nem károsak. A szteroid nyilván az. Vagy ezek a srácok hormonszint-optimalizálók hatásának következtében haltak meg?
2012. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
elnéztem bocsánat azt hittem a növire írja hogy nem káros, nem a két srác HGht használt, kösz hogy szóltál :)
2012. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen én az optimalizálókra gondoltam, lehet hogy akkor nem is a kérdésre válaszoltam.

Valószinüleg a sok reklám miatt szenvedek fogalom zavarba mert minden hülyeséget rámondanak hatásvadász módon az optimalizálókra is, növekedési hormon maximalizáló meg ilyeneket, ezért kevertem össze.

2012. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 clint ***** válasza:

növekedési hormonokat alapvetően törpék visszamaradott emberek részére gyártják, legalábbis nagy részüket.

A szteroidok az androgén vagy azon belül a tesztoszteron termelést fokozzák (vagy az ösztrogént)

2012. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

picit hozzátennék.

vannak táp.kieg.nek minősített hormonfokozók mint pl a tribulus és egyéb növekedési hormon fokózok amikben v aminosav v vmi növényi származék v egyéb van.ezeket megtudod venni bodyshopokban.

a szteroidok hormontartalmú gyógyszerek csak "elvileg" vényre kaphatnál gyógyszertárban, de gyakrolatilag bármelyik konditerem helyi menőjénél lehet venni

DE vannak doppingszer kategóriába sorolható növekedési hormon fokozók is ezek a veszélyesek nincs még olyan nagy tapasztalat ezeknek a felhasználása területén mint aszteroidoknak ahol volt már sok vizsgálat és kísérlet is ezek újfajta szerek itthon is kaphatók az áruk is elfogadható de h hosszútávon mint tesz senki nem tudja még talán hasonló mellékhatásuk mint asima növekedési hormonnak.Sok hazai versenyző nyomja már ezeket némelyik doppinglistán sincs rajta pár éve még alig voltak kaphatóak de ma már egy kis utánajárással beszerezhetőek

2012. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
huha hát bőven kifejtettétek kösz srácok:D a kérdés onnan indult ki hogy gondolkodtam a koxoláson amin végül sose tudtam dűlőre jutni,aztán elgondokodtam a növin lehet jobb biztonságosabb:D
2012. máj. 10. 16:50
 9/11 anonim ***** válasza:

"aztán elgondokodtam a növin lehet jobb biztonságosabb:D"


"Én nem kísérleteznék növekedési hormonnal és GHRPvel akik ezt a szert használják folyamatos orvosi kontrol alatt kell lenniük"


Ööö.. biztonságosabb? Ezt szerintem gondold át még egyszer.



A szteroid szó nem csak a doppingszereket takarja, egy egész vegyületcsoport neve a kémiában, csak éppen a köznyelvben pár képviselője miatt ragadt meg így a neve. Ez a helyzet a sóval is, a konyhasót, azaz NaCl-t értjük alatta, viszont minden ionos savbázis-eredetű kristályos vegyületet sónak hívunk. (jó, nem biztos, hogy ez a helyes megfogalmazása, de remélem érthető)

A szteroidok alapja a szteránváz, ami három darab hatos, és egy darab ötös gyűrű összekapcsolódásából jön létre, ehhez jönnek rá a különféle szubsztituensek, ettől függ melyik vegyület "mit tud". A hormonok csak egy csoportja a szteroidoknak, szteroid például (mint hormon) az ösztrogén is, de ezen kívül a koleszterin is az. Aztán ott vannak a szterinek (ide tartozik a koleszterin), az epesavak, a varangymérgek, a szívreható glikozidok, a szaponinok és a szteránvázas alkaloidok. Asszem ennyi elég is :D

2012. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem úgyértette hogy marad a legaláisan kapható optimalizálóknál ,mert azok biztonságosabbak.

Legalábbis remélem így értette :D

2012. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!