Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzés tünetei ezek lennének?

Túledzés tünetei ezek lennének?

Figyelt kérdés

Kedvtelenség, hamar dühbe jövés, fáj az izom, illetve nehéz. Magas vérnyomás és pulzus nyugodt állapotba, rossz alvás, semmi kedvem mozog, csípő rándulást is össze szedtem, étvágytalanság, kevés folyadék bevitel és izzadás csak úgy. Most kezdtem el edzeni erősítés céljából, 100fekvőtámasz.hu(elsőnek a fegyenc akartam, de könnyűnek tűnt...) és súlyzózás, meg futás és bicaj volt.

Szerintetek?



2012. máj. 11. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Egyél-igyál-pihenj aztán jó lesz.
2012. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez valószínűleg túledzés lesz. Pihenj egy teljes hetet, és kész.

Ha azt mondod, hogy a Fegyencedzés túl könnyű, akkor valamit nagyon félreértettél belőle, illetve el sem olvastad rendesen. Azzal többre mész.

2012. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm a válaszokat! jó 1 héten 1 szer megedzeni az izmot, pl. 2x20 fekvőtámasszal nem nagy eresztés, de még, ha 2szer csinálam akkor se.
2012. máj. 11. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy szkeptikus vagy, ugyanis a Fegyencedzés rutinja eléggé elüt a konvencióktól, ám én javaslom, hogy tegyél egy próbát.

Annak örülök, hogy Te legalább megértetted a könyv koncepcióját.

2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem kipróbálom, de elsőnek akkor pihenő. Megpróbálom kialudni magamat, meg rendesen kajálni, mert az utolsó pár napba már egyik se ment.
2012. máj. 11. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:

100% hogy túledzés.

Pihenj sokkal többet, nem az a lényeg hogy egy héten leedz X alkalmat, hanem hogy rendszeres legyen. Ha ez azt jelenti hogy 1 nap edzés 2 nap off, és ezért egy teljes edzésciklus 1,5-2 hétbe fér bele, az miért lenne gond?


Frissen kezdett edzéseknél gyakori gond ez, én még 2 év után is bele bele futok, és azt vettem észre hogy jobban járok még az előírtnál is több pihenéssel mint hogy agyon hajtsam magam. Több időm energiám marad másra is, és haladok mellette. A fokozatosság fontos.

2014. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!