Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés tervről kérdeznélek...

Edzés tervről kérdeznélek titeket, hogy mit gondoltok róla? Minden tanácsot meghallgatok.

Figyelt kérdés
72kg és 184cm magas vagyok, sportos és inkább szálkás. Heti 6 alkalomal edzek, napokra bontva. Nem rég kaptam egy lapsúlyos és egy fekpad+láb+sctott pados gépet + van egy haspadom. Egyiknap mell, hát, váll, mindegyiket 6*8-as szériába majd ha jobban megy 8*6-osba utána 8*8 és utána emelés. Másiknap kar, láb, has. Mell, hát, váll nap: 50kg fekvenyomás,36kg-val 45°. Kézi sulyózval 7-7kg közép vállra. Háttal fentről húzom 25kg, majd első vállra és húzom szemből hátsó vállra 25kg. Húzóckodom is. Kar, láb, has nap: lábra 50kg első comb majd hátsóra . Haspadon tarkóra tett kézzel 6*15, alsó hasra lógva lefele láb felemeléssel 6*10, tricepszre 25kgval. Bicepszre francia rúddal 18kg-val . Vádlira: külső-belsőre 50kg. Naponta fekvőtámaszozni is szoktam (100-200). Régebben gyúrogattam, thai-boxoltam is több mint 1 évet, sose szedtem semmit, ezentúl se fogok de, hogy most kaptam ezeket a gépeket már v két hete eszerint csinálom és ez az edzés terv jó e, vagy változtassak valamin?

2012. máj. 13. 12:59
1 2 3
 1/21 dirtboy ***** válasza:

ez nem edzésterv leírás,súlyt meg ne írd az tök felesleges információ.

napokat,gyakorlatokat,sorozatokat és ismétlés számot írj de valami értelmes formában ne úgy mint most hogy ömlesztve minden aztán abszolút átláthatatlan az egész.

2012. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó. Ha most kezded újra, akkor egy 3 napos teljes testes átmozgató kellene egy hónapig. Utána válthatsz osztottra, de heti 4 edzés elég lesz és egy izmot egy héten egyszer eddz meg, kivéve vádli és has. Nagyobb izomcsoportokra ilyenkor már mehet 3-4 gyakorlat 4 sorozattal, 8-12-es ismétléssel. Kisebbekre pedig 2-3 gyakorlat is elég.
2012. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hétfő: Kar,láb,has

Kedd: Mell,hát,váll

Szerda: Kar,láb,has

Csütörtök: Mell,hát,váll

Péntek:Kar,láb,has

Szombat:Mell,hát,váll


Kar,láb,has nap: 6*8as szériákba.

Kar:

bicepszre: scottpadon, francia rúddal

Tricepszre: fentről húzom

Alkar: francia rúddal "csukló emelgetéssel"


Láb:

első comb

hátsó comb

belső-külső vádli


Has:

felső has: döntött haspadon 6*15

alsó has: lógva, lábemeléssél


Mell,hát váll nap:

Mell:

alsó mell: fekvenyomás

felső mell: 45°-os padon fekvenyomás

belső mell: tárogatás fekve, tárogatás ülve


hát:

fentről húzom, húzóckodom

lapockára: homorú háttal, húzom fentről


Váll:

első váll: ülve, nyomom előre (lapsúlyos kondigéppel)

hátsó váll: szembe állok és húzom alulról.

középső váll: kézi sulyzóval, karomat kb 90°-ba , és csak vállból húzom.


Szétszedve kb így néz ki. Már előtte is gyúrtam, iskolába is heti kétszer mindig csináltam v itthon. Csak nem ilyen rendszerességgel. Ha netán tudtok valami jó könyvet akkor leírhatnátok a címét.

2012. máj. 13. 14:25
 4/21 A kérdező kommentje:
Amihez nem írtam oda azis mind 6*8-asba csinálom. Amikor érzem, hogy ez már megy utána 8*6ra váltok majd 8*8 és amikor azis megy súlyt emelek és kezdem megint 6*8asokba. Így mégegyszer megkérdezném, hogy újra írtam kicsit érthetőbben jó e így, avagy nem? Ha, nem akkor mit változtassak?
2012. máj. 13. 14:28
 5/21 dirtboy ***** válasza:

ha már edzel egy ideje akkor mehet már most az osztott edzésterv.

a bodybuilderen nézhetsz egyet,4 napra osztottat ajánlok.


egyébként igen így már átláthatóbb de mondjuk még így sem az igazi de mindegy is mert legjobb lesz ha nézel egy osztottat és azt csinálod.

2012. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én értettem elsőre is hogy egy héten 6-szor edzel, ami már önmagában sem jó és ráadásul mindenre heti 3-szor. Nem jó így. Leírtam hogy kellene, azt próbáld meg. 4 sorozat elég egy gyakorlatból nem kell 6 vagy pláne 8. Ismétlésszám pedig 8-12 között legyen, akkor súllyal, amivel éppen megy a 8-12 ismétlés.

Nagyon sok hiba van amúgy is. Nincs belső meg külső mell, mivel a mellizmok vízszintes tapadásúak, így nem tudod ugyanannak az izomrostnak csak az egyik végét erősíteni.

Olvasd el ezeket, mert így nagyon nem megfelelő:

[link]

2012. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Van külső és belső mell is!

külső-alsó: fekvenyomás, kb váll szélesség.

felső-külső: 45°, ugyanebben a szélességben.

tárogatás fekve, tárogatás ülve(lapsúlyos gép)


így érettem, csak lehet, hogy nem derült ki.


Köszönöm a segítséget és így utána járok a 4 naposnak. Tulajdonképp, azért csináltam így mert apa így gyúrta ki magát. volt mikor így lebontva erre vagy heti 3 nap de akkor mindent. Ő eléggé kigyúrta magát. De, most ki fogom próbálni amit ti ajánlottatok. Mégegyszer köszi.

2012. máj. 13. 14:57
 8/21 anonim ***** válasza:

Szívesen, de ezt nem hagyom rád azért:nincs sem belső, sem külső, sem alsó, sem felső mell. Van a mellizom aminek vannak felső és és alsó izomrostjai. De ez nem alsó mellizom meg felső, mivel ugyanarról a mellizomról beszélünk.

Külső meg belső meg pláne nincs mivel vízszintes a tapadás. Hiába nem ismered el, ez anatómia, de akkor nézd meg a képen és mond meg nekem ,hogy tudod elkülönítve edzeni a belső részt? Attól a külső is edződik, mivel UGYANAZ az izomrost dolgozik.

[link]

2012. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Ezzel énis tisztában vagyok, csupán csak próbáltam úgy magyarázni, ahogy gyúrok rá.
2012. máj. 13. 15:12
 10/21 anonim ***** válasza:
Értem, de azt próbálom magyarázni, hogy nem tudsz rá külön gyúrni. Felső rostokat tudod jobban terhelni a ferde paddal, de a külső-belső részt nem. Több gyakorlatot kell végezni, amivel az egész mellizmon lesz majd tömeg, így idővel lesz mindenhol, kívül-belül is, de nem tudod izolálni.:)
2012. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!