Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés tervről kérdeznélek...

Edzés tervről kérdeznélek titeket, hogy mit gondoltok róla? Minden tanácsot meghallgatok.

Figyelt kérdés
72kg és 184cm magas vagyok, sportos és inkább szálkás. Heti 6 alkalomal edzek, napokra bontva. Nem rég kaptam egy lapsúlyos és egy fekpad+láb+sctott pados gépet + van egy haspadom. Egyiknap mell, hát, váll, mindegyiket 6*8-as szériába majd ha jobban megy 8*6-osba utána 8*8 és utána emelés. Másiknap kar, láb, has. Mell, hát, váll nap: 50kg fekvenyomás,36kg-val 45°. Kézi sulyózval 7-7kg közép vállra. Háttal fentről húzom 25kg, majd első vállra és húzom szemből hátsó vállra 25kg. Húzóckodom is. Kar, láb, has nap: lábra 50kg első comb majd hátsóra . Haspadon tarkóra tett kézzel 6*15, alsó hasra lógva lefele láb felemeléssel 6*10, tricepszre 25kgval. Bicepszre francia rúddal 18kg-val . Vádlira: külső-belsőre 50kg. Naponta fekvőtámaszozni is szoktam (100-200). Régebben gyúrogattam, thai-boxoltam is több mint 1 évet, sose szedtem semmit, ezentúl se fogok de, hogy most kaptam ezeket a gépeket már v két hete eszerint csinálom és ez az edzés terv jó e, vagy változtassak valamin?

2012. máj. 13. 12:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Írtad, hogy egy izomra elég heti 1szer, kivéve a has és a vádli. Pl: bicepszre v mellre v hátra v akár melyik nem kevés az a heti egy? Vagy miért előnyösebb mint pl a kettő? három?
2012. máj. 13. 15:35
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem kevés, ha megy rá 4 gyakorlat. Így elég nagy terhelést kap a hátizom is, amire jó ha van egy hét pihenő, hogy tudjon regenerálódni.

Itt vannak edzéstervek, nézd meg, hogy néz ki egy haladó edzés: [link]

[link]

2012. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Szerinted, melyik edzés tervet kellene választanom?

Ezt amit most küldtél, vagy ezt a 4 naposat? [link]

2012. máj. 13. 15:45
 14/21 A kérdező kommentje:
Meg hallotam olyat, hogy hasra akár minden nap lehet edzeni ez igaz? Az baj esetleg ha, napi szinten fekvő támaszozok?
2012. máj. 13. 15:46
 15/21 dirtboy ***** válasza:

értelmetlen minden nap hasazni.

fekvőtámasz minden nap meg nem jó.ott az edzésterv azt csináld.

a pihenő nap meg pihenő nem edző úgy hogy olyankor pihenj.

2012. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hasra elég heti 2-3 edzés:

[link]


Azokból válassz edzéstervet, amiket linkeltem.

2012. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm, hogy ilyen segítő készek voltatok.
2012. máj. 13. 15:55
 18/21 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés? Haverom is hozzá akar kezdeni gyúrni, ő még nem gyúrt szinte sose, csak nagy ritkán. Elsőnek kezdje el azt a 4-8hetes átmozgató edzést és utána már a 4 napos edzést ő is csinálhatja?
2012. máj. 13. 16:01
 19/21 anonim ***** válasza:

igen, kell egy hónapig legalább átmozgató: [link]

majd mehetne pár hónapig még 3 napos osztott, majd utána 4 vagy 5 napos osztottra is lehet váltani. De sokan fejlődnek a 3 napos osztottal is.

2012. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szerinted az 5napos vagy a 4napos a jobb? mert ahogy olvastam a 4naposba is ugyanarra az izomra heti 2szer edz. az 5naposba pedig heti 1szeri alakalom.
2012. máj. 13. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!