Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A túledzés milyen? Azt érzi...

A túledzés milyen? Azt érzi az ember?

Figyelt kérdés
Minden 2. napon gyúrok. (ezelőtt rendszertelenül csináltam) Felléphet nálam a túledzés? Ha fellép, azt érzem is, vagy csak tapasztalom, hogy nem fejlődök?
2009. jún. 27. 21:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%

a.) Fehérje-deficit

Fontos, hogy olyan kétóránként egyél fehérjében és szénhidrátban gazdag kaját, rendszeresen igyál. Sose zabáld túl magad, tehát mindig annyit egyél, hogy épp hogy elmúljon az éhségérzeted, de soha ne is éhezz, így a testednek mindig van miből építkeznie.



Ez a leírás egy marhaság! A szervezetednek mindig van miböl építkeznie ugyanis a szervezet ugy van kitalálva hogy tartalékokkal rendelkezik!! Ezeka tartalékok szénhidrát formájában raktározódnak a májban, és zsír formájában a kötöszövetekben illetve a bör alatt, ezeket bontja el a szervezet végul cukrokká, és épiti fel aminosavakká és fehérjévé!

Ha éhes vagy, és nem eszel, egy idö után elmulik magától az éhséged, na ekkor váltott át a szervezeted a tartalékok hasznosítására!


Ha azt csinálod hogy állandóan eszel és mindg csak annyit hogy ne legyél éhes akkor elöbb utöbb el fogsz hizni, mert a szervezet bespájzol!

Állandóan csak építi a tartalékait, de sosem használja fel! A tartalékok felhalmozása gyorsabb és egyszerubb folyamat a szervezetnek mint az izomszövetek építése!

Éhezni egészséges! Szerinted a zsidök miért tartanak böjtöt, és miért nem esznek hust vasárnap?

2009. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért böjtölnek, mert idióták és vallásuk így kívánja. (Semmi rasszista vagy vallásellenesség nem volt szándékomban ezzel, a lényeg, hogy a böjt nem egészséges)


Az utolsó 2 hozzászólásban sok a tudománytalan és féltudományos szöveg, mintha valaki leragadt volna a sarlókalapácsos orvostudománynál, húsz éve.


Igaz, hogy valóban van egy rakat elraktározott szénhidrát itt és ott a testünkben, de ez egy komoly edzés alatt KIÜRÜL és ezeket a készleteket fel kell tölteni. Ez nem vita tárgya, ez tudományos tény.


A tejsavas dolog, az már vita tárgya, de semmiképp sem tény. A tény az, hogy nem tudjuk - ezzel foglalkozó orvosok, tudósok nem tudják - klinikai érvekkel, biokémiai folyamatokkal leírni az izomláz folyamatát.


A nyers tojásos dologról csupán annyit, hogy a nyers tojásban elvétve, de lehet szalmonella. Ez azt jelenti, hogy minden sokszázadik, vagy ezredik étkezéseddel egy szalmonella megbetegedést kockáztatsz. Főzés során a hő leszámol a szalmonellával.


Aztán ott van az, hogy a tojássárgája annyi koleszterint és ezt azt tartalmaz, hogy rendesen odavág a keringési rendszerednek. 10 darab tojás olyan mintha atombombát dobtál volna a szívedre.


De ami a legfontosabb a tojással kapcsolatban az az, hogy AVIDIN nevű fehérjét tartalmaz. Ennek a fehérjének a jellegzetes tulajdonsága az, hogy megköti a biotint és fellép a biotin-hiány a szervezetedben. Pár hónap nyerstojászabálás és a következőket fogod észlelni magadon eleinte:

Száraz bőr, hulló haj, kiütések, gombás fertőzések, egyéb bőrbetegségek.

Aztán ha hagyod súlyosbodni:

Kedvtelenség, depresszió, gyakori izomfájdalmak, érzéki csalódások, kedvváltozások.

De te továbbra is hagyod súlyosbodni:

Meghalsz.

Ez persze ritkán fordul elő, mert a kórházban összeraknak valahogy.


Úgyhogy a fehérjebeviteled sokkal okosabb, ha húsokból, halakból, szójából, mogyoróból, ilyesmiből oldod meg.

2009. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Éhezni egészséges! Szerinted a zsidök miért tartanak böjtöt, és miért nem esznek hust vasárnap?"


Azt a szentségit vannak még iylen buta emberek akik ezt hiszik??


Elmondom neked, nagy tudású barátom, hogy ha a szervezetedben nincs elég fehérje, akkor NEM FOGJA LEBONTANI A ZSÍROKAT, sőt, az izmokat fogja bontani, mivel azokat könnyebb, így nyilvánvalóan hamarabb kezdődik meg. Amíg izombontás van nincs zsírbontás. Ehhez még olyan nagy ész sem kell hogy belássa az ember, és ez TÉNY, nem vita tárgya! És akkor gondolkozz el azon hogy itt nemcsak a vázizmokról beszélek, hanem izom pl a szívizom is. Na így böjtöljél okostojás!

2009. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

LOL :-)


Ez a böjtös mondat tetszett :-)


Jó lenne bevezetni a gyakorikérdések.hu-n azt a szabályt, hogy az ember leírja a foglalkozását :-)


//pl. ide ne válaszoljon informatikus :-) Hanem pl. orvos, "hentes" :-P stb...

Am. a hentes nem gondolta komolyan a nyers tojásos dolgot...

2009. júl. 3. 21:35
 15/17 anonim válasza:

Van egy külföldön nagy sikerű könyv, az "Eat stop eat", amit egy phd-s táplálkozás szakértő írt, aki korábban a scitec-nek(vagy valami hasonlónak) dolgozott.

A könyv lényege, hogy a fitness/fogyókúrás hiedelmek több pontban is szöges ellentétben állnak a tudománnyal, de annyit ismételgetik azokat a bizonyos tévhiteket, hogy már tény ként vannak kezelve. Sajnos éhséget nem lehet kapszulába árulni, úgyhogy teljesen logikus üzleti döntés azt terjeszteni, hogy ha fogyni akarsz, akkor is egyél naponta 6-szor, embertelen mennyiségű csirkemellet és táplálékkiegészítőket.

A könyv ezzel szemben azt írja, hogy az ember szervezete az ős időktől kezdve arra van kitalálva, hogy időnként nincs kaja, tehát egyszer raktároz, máskor feléli a raktárt. A mai modern társadalomban viszont ez teljesen felborult, már akkor is éhesnek érzi magát az ember - és kajál - amikor még az előző kajáját se emésztette meg teljesen. A könyv szerinti tudományos kutatások szerint több hasznos hormon/enzim szabadul fel böjtölés közben, amik hosszútávon igen jó hatásúak, illetve ha az ember rendszeresen edz, még kimutatható izomveszteség sincs.

A könyv heti egy, 24 órás böjtöt javasol azoknak, akik zsírt szeretnének égetni.

Még én se tudom, hogy teljes mértékben elhiggyem-e, de elég jó érveket hozott fel, ha nem ragaszkodik az ember vaskalaposan mindenhez, akkor nem tűnik hülyeségnek.

Egyébként angol nyelvű a könyv, ezért nem ismerik még sokan Magyarországon.

2012. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xJózsef111 válasza:
A témában tájékozott és a gyakorlatban tapasztalt testépítők is elég nagy butaságokat írnak itt. A túledzettség fogalmának és tüneteinek utána kell nézni megfelelő szakoldalakon, itt most két nagy félreértést szeretnék tisztázni. Sem a jó edzéshez, sem a túledzéshez nem kell izomláz. Négy hónappal ezelőtt mentem le először az edzőterembe, utána volt izomlázam két napig, de azóta sem. Érdekes módon az edzőtársaimnak sincs izomláza, csak ritkán hallom, hogy valakinek izomláza lenne. Ez egyáltalán nem törvényszerű, és izomláz nélkül is simán lehet fejlődni. A tejsav téma kissé bonyolultabb, mint hogy itt erről írjak, ennek megértéséhez valóban biológiai előtanulmányok szükségesek. Az izomsejtek pedig nem háromszorozódnak meg, hanem megnövekednek. Továbbá, 34 éves kor után is lehet fejlődni, jómagam 50 évesen 4 hónap alatt izmossá váltam, és csak az első edzési nap után volt izomlázam. Összefoglalva, jó lenne, ha csak olyanok írnának a témához, akik konyítanak is hozzá, még akkor is, ha konditerembe járnak!
2013. márc. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

2009-07-02 16:37 - #12-nek, és persze a kérdezőnek is :D


Előbb a kérdésre válaszolok, aztán ha gondolod továbbolvasol.


Érezhető, nem feltétlen izomláz formájában.

Ilyenkor lép fel az ún. katabolizmus, mikor a szervezeted az izomzat egy részének lebontásából nyeri vissza az elégetett energiát. Ezekre legjobbak a BCAA készítmények (elágazó láncú aminosavak), ezek ezt jócskán lecsökkentik.

Hatóanyagaik a Leucin, Izoleucin, Valin mind külön is kapható, főleg a leucin.

edzés után egyszerű ch-val is pótolhatsz (dextróz)+ zabpehely, és így nem lesz semmi baj. Folyadékbevitel pedig 2,5 liter felett feltétlen ajánlott.

--- ---

--------------- --------------


Az avidin nevű borzadály, ami a tojásban van 75-80 °C körül elkezd deaktiválódni a tojásban, ezért szokták mondani, hogy előbb süsd meg, mert ráadásul ott a szalmonella veszélye is, meg még hadd ne mondjam... Egy időben divat volt ez a tojásivászat, (lásd ROCKY c. film, mikor Szilveszter barátunk tolja a tojásokat), én is folytattam egy időben, mert a napi 0,5-1 kiló rántott húst nem engedhettem meg magamnak. Az avidin hatása valóban az, amit fent írtak (biotin kötés), az már más kérdés, hogy fosol is tőle, de a tojás ilyenkor 50-60% alatt tud csak hasznosulni...

Az albumin féleségek egyébként jó fehérjeforrások, ha nem tápos csirkétől van, akkor még minősége is stimmel. A koleszterin miatt ha aggódsz, szedd ki a sárgáját, mielőtt megsütöd/főzöd/turmixolod, mert a zsírok nagy része ott van, de ezzel sok más tápanyagot is megvonsz magadtól.

kiegészítőnek napi 1-2 tojás szerintem jó rizs ÉS/VAGY rántotthús mellé, ha az is van.

Fehérje és CH után sorolhatnám a vitaminokat, pl Cianokobalamin(B12, elég drága) ami a teljesség igénye nélkül: étvágy, hemoglobintermelés, oxigénellátottság, fehérjeszintézis, immunra jó. Aztán ott van a B6 (piridoxin ha jól tudom), az idegrendszernek feltétlen jót tesz, de ne adagold azt se túl, mert 'kinyírhatod' az idegrendszered. Ezek miatt vegyél mondjuk B komplexet, abba mind benne van. Télen-tavasszal leginkább -szedjél D "vitamint" , azt már feliratni kell, Fresenius D3-as tablettát keresd, 300 forint a 72es csomag. C vitamin (500mg C.-tartalomtól nagyobb) alap, emellé még rostok(gyümölcs), esetleg spenót, ha szereted, jót tesz a fehérjebeépülésnek (22-hidroxyecdysterone), aztán zöldségek, estére tej, vagy valami kazeines esti fehérje.

Mindezt lehetőleg úgy, hogy ne fosasson meg. Nem könnyű úgy összerakni.


Remélem válaszoltam mindenre, ha valami baromságot írtam, csak javítsatok ki.

2013. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!