Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Úgy hallottam hogy edzés után...

Úgy hallottam hogy edzés után enni kell különben a fehérje nem épül be és nem történik fejlődés ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen . Az edzés utáni fél órában a legjobb és legfontosabb. De azért nem egészen igaz , mert ekkor épül be legjobban , de azért utána is .
2009. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Edzés után 1/2 órával vigyél be 80g szénhidrátot és 20g fehérjét!
2009. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az úgy nem igaz.


Valóban fontos, hogy sok szénhidrátot egyél edzés előtt és alatt és után (edzés alatt gyümölcslevet igyál, rágj el egy pár szőlőcukrot vagy egy kis csokit), mert ha nem jut elég szénhidráthoz az izomzatod, akkor szénhidrátdeficit lép fel, ami azt jelenti, hogy az izmaid szénhidrát híján sokkal több fehérjét fognak elégetni, hogy energiához jussanak.


Aztán ott a fehérje deficit, ami szintén energiaforrás az izmoknak az edzés alatt és ebből építkeznek az erősödés folyamatakor.


Nem szabad elfelejteni, hogy két edzés közt is enned és pihenned is kell, sokat. Olyan kétóránként jó ha eszel egy keveset, mindig legyen sok fehérje a kajádban és némi szénhidrát is.

2009. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy közvetlen evés után nem szabad edzeni, különben csak annyit égetsz el, amennyit uzsonnáztál például, így aztán, ha az elfogy, a szervezet valóban az izomzathoz nyúl energiáért. Edzés után, mégha este 9kor is történik, mindenképp fogyasztani kell valamit.
2009. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez hülyeség, rosszul hallottad.
2009. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de azért edzés előtt és után is enni kell ezt azért jol hallottam?
2009. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Edzés előtt 1 órával öszetett szénhidrát + fehérje.

Edzés után rögtön egyszerű szénhidrát (cukor) + fehérje és/vagy aminosav.

Edzés közben semmi szénhidrát, elkerülendő a vércukorszint korai esését.

Edzés után 1 órával egy teljes étkezés, és utána már csak 3 óránként kisebb étkezések, a céljaidnak megfelelően.

2009. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!