Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futástól fájhatnak a térdeim...

Futástól fájhatnak a térdeim (lent részletezem)?

Figyelt kérdés
Nem régóta járok futni (2 naponta megyek, eddig 5-6-szor voltam kb), egy fél órát futok/kocogok (közben meg-megállok, már egyre kevesebbszer :)), földutakon futok egy nem kifejezetten futócipőben, hanem egy utcai sportcipőben. Múltkor az egyik térdem fájt, most a másik. Mitől lehet, ha földúton futok? Próbálok előtte melegíteni, lehet nem jól melegítek? Hogy kell? :D Érzem is, mikor elkezdek futni, olyan "bizonytalanok", merevek a térdeim. Mitől lehetnek ezek?

2012. máj. 23. 12:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
nem tudom
2012. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a földút helyett próbálj meg a mezőn futni tehát olyan földes helyen ami nem út és nincs annyira kitaposva meg nem olyan kemény. Én a főút szélén szoktam futni az enyhén gazos részeken egyik teleüléstől a másikba majd vissza ugyanígy. Láthatósági mellényt vigyél ha ezt csinálod majd. Nekem így nem fájt a lábam, először én az utcákba kezdtem az aszfalton rettentően fájtak a térdeim a dokim javasolta ezt hogy próbáljak a bozótosba futni lehetőleg minél puhább legyen.
2012. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek, valószínűleg a talajt éréskor túlságosan "rázkódik" a térded, ez okozhat ilyet. Vagy puhább terepen fuss, vagy puhább talpú (komolyabb) cipőben, vagy esetleg a futási stílusodon változtass: próbálj "puhábban" érkezni.
2012. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha telitalppal futsz, akkor mindegy a terep minősége, nemcsak a térded, egy idő után a derekad is fájhat.

Próbálj lábujjhegyen futni (ne egy balettelőadást képzelj el), youtube-on szerintem van videó, ahol megnézheted, hogy milyen a normális "lábtartás" futásnál.

A cipő sem mindegy szerintem, pláne ha komolyan veszed ezt a futás dolgot, nem ártana rendes futócipő.

Az előttem szólókhoz hasonlóan én is azon a véleményen vagyok, hogy a talaj sem mindegy, de szerintem itt nem az a fő probléma.


Ezzel a térdfájással pedig óvatosan, nehogy annyira sérüljenek a porcok, hogy műteni kelljen.

2012. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is erre tippeltem.

Megnézem a helyes lábtartást, meg beszerzek egy normálisabb cipőt. Jó akár az olcsóbb is szerintetek, csak legyen jól kialakítva? Ilyen 20 ezrem nincs rá.. :(


Utolsó, megijesztesz, ezzel a pár alkalommal nagyon még nem ártottam nekik? Eléggé fájnak, de már múlnak.

Ahhoz azért hosszabb ideig kell "rosszul" futni, hogy baj (maradandó, visszafordíthatatlan) legyen, nem?

2012. máj. 23. 17:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, alapból is elég kattogós a térdem, és hogy írtam is, mikor elkezdek futni, olyan "bizonytalanok", merevek. Régen sportoltam, az a baj. :( Esetleg meg kéne valamivel még pluszban erősítenem őket? Lépcsőzőgép, vagy valami?
2012. máj. 23. 17:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem megijeszteni akartalak. :)

Pár alkalom után nyilván nem leszel műtéti eset, de ha jól tudom, az se normális ha "alapból kattogós a térded". Ez pláne porckopásra utal, de nem vagyok orvos, a nyakamat nem tenném rá, hogy minden szavam megfelel a valóságnak.

Nyilván nem kell 20ezres cipő, szerintem 6-10 ezerért is lehet venni normális futócipőt, de majd kijavít egy szakavatott. Én nem szeretek futni, így az árakkal sem vagyok tisztában.

2012. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem gyenge az izomzatod és az ízületeid is,azért fáj.

egy ilyen gyenge felépítményt meg kitenni komolyabb igénybevételnek nem a legbölcsebb dolog.

kezd el saját testsúllyal guggolni /fegyencedzés pl/.

hogy hol futsz az meg tökmindegy,csak lehetőleg ne betonon.

2012. máj. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Itthon tornázok sokszor, meg régebben sokat sportoltam, olyan hú de extrém gyenge nem lehetek. :) Inkább a ciő meg a lábtartás lehet a baj.
2012. máj. 24. 00:54
 10/13 A kérdező kommentje:
felépítményt :D ez jó :D
2012. máj. 24. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!