Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aikido működik!? Szeretnék...

Az aikido működik!? Szeretnék valami lágyabb harcművészetet tanulni ha ez hasznos)

Figyelt kérdés
(komoly válaszokat kérek és nem egy kettőt és kíméljenek az olyanok akik azt mondják ha jól oktatják (főleg az ilyen aczél félék többiek ötleteit elfogadom) csináltam küzdősportot rég és most szeretnék valami lágy harcművészetet kipróbálni.megjegyzem tudom hogy precizitás kell ide és határozottság. de úgy érzem hogy az a bizonyos félelem érzet törlődött belőlem az utcán és bármilyen technikát stresszmentesen tudnék kezelni ezért valószínűleg gyorsabban is tanulnám. heti két edzésről van szó. komoly válaszokat-tanácsokat kérek. bárkiről elfogadom az ötleteket csak írjanak sokan. főleg olyanok is akik csinálják de akár negatív dolgok is jöhetnek csak tudjam milyen. (és nem kell azt tanácsolni hogy mennyek le kipróbálni mert nem az volt a kérdés hogy hogy mennyek edzésre.) előre is köszönöm.
2012. jún. 6. 18:39
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
bárkitől *
2012. jún. 6. 18:43
 2/34 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy az ilyen annak jó aki mondjuk már jujutsuban olyan szinten van, hogy nem sok minden maradt amit tanulhatna már. És valamiért, a gyors brutális védelem helyett, úgy gondolja, hogy mégsem szereté bántani az esetleges támadóit. Annak érdemes ilyet tanulnia. És szerintem azért van ez így, mert tegyük fel hogy elvezeted az első támadást és a támadó nem sérül meg. Akkor a reakciója nem hinném hogy az lesz, hogy "ú egy aikidó mester akkor hagyjuk békén, mert ő sem akar bántani." hanem inkább az hogy még mérgesebb lesz és agresszívebben fog támadni és még azt is látja hogy te bántani sem akarod. Így valószínűleg egyre romlanak az esélyeid, a támadó meg támad. Persze jó megoldás ha lefogod. De az meg csak 1 embernél műküdik. Mert hogy tartassz valakit úgy lefogva míg lenyugszik, hogy közben 2 másik ember rugdossa a fejdet?:D A nálam okosabbak és tapasztaltabbak majd írnak, ha hülyeség az elméletem:D
2012. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
szerintem amúgy nem volt az. köszi... lehet van benne valami :D kiváncsi vagyok a többiek véleményére is.
2012. jún. 6. 21:53
 4/34 anonim ***** válasza:

testsúly függő,hogy működik-e.

pl segál a 100-120 kilójával nem csoda,hogy lecsavarja a 60-70 kilósokat a bemutatóin,de fordítva ez nem működik.

és mivel ezeken az edzéseken nem rúgják le a combod,nincs mokesz amit ki kell pihenni,az állóképességen sincs túl nagy hangsúly,ezért az aikidóból a heti 4-5 edzés a minimum,nem kettő,véleményem szerint.

meg persze személyiség függő is.

haverom 15 év küzdősport múlttal lement aikidózni-nem volt melója és délelőtt unatkozott-és ő megszokta az edzéseken a rövid pihenőkben a viszonylag oldott hangulatot,a felröhögést,uh adta magát ott is.

pár edzés után elküldték,mert,hogy zavarja az edzést.

szóval ehhez tényleg nem árt némi átszellemültség.

2012. jún. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a lágy művészetek felismerték a béke és a nem ártás fontosságát és átitatja a filozófiájukat, de ez abból az okból fakad, hogy a harcképzés során azt tanulják, hogy pusztítsák el ellenfelüket. Igaz, ha elvezetsz egy ütést akkor jön egy következő támadás, eltört könyökkel már kevésbé valószínű ugyanis az aikidoban is benne lévő ízületfeszítések a fájdalmon kívül, törésekre valók. A fojtásokról nem is beszélve ami a sokk okozásában hatékony. Ezek ellen egy száz kilós ember is védtelen.


Utolsó válaszoló nem csodálom, hogy elküldték az ismerősödet. Nem szellemültség meg megszokás kérdése az, hogy nem röhögcsélünk bele az elméleti részbe vagy a következő gyakorlat bemutatásába, hanem kulturáltság.

2012. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
Szia! Én körülbelül fél éve aikidozom, és 6 kyus vagyok. Az Aikido célja az ellenfél erejének és energiájának visszafordítása önmaga felé. Tehát ha valaki megtámad az utcán, te úgy kerülöd el a támadását, hogy közben akár eltörheted könnyed mozdulatokkal a csuklóját vagy karját is akár. Nagyon nagy összpontosítást követel, eleinte minden lépésedre nagyon kell ügyelni, de fél-1 év alatt már eljuthatsz egy nagyon jó szintre is, ha szorgalmas vagy. Én nagyon szeretem, csak ajánlani tudom!:) Egyetlen hátránya a pénz, ugyanis Gi-t, vagyis ruhát 10.000 Ft fölött kapsz, fegyvereket pedig (Jo és Boken) azt hiszem 4-5.000 Ft-ba mennek.
2012. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Egy Jo kb 500 Ft (méretre vágott gereblye nyél), egy fa kés 1500-2000, és a bokken 4-5 ezer.
2012. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
Ink parkourt ajánlom :D fél perc alatt ott hagyod őket.
2012. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:

Itt néhányan írtak olyat, amit tudok cáfolni!


1, Az Aikido azon kevés harcművészetek közé tartozik, ahol szinte nem számít az erő és magasság, sőt talán jobb is ha alacsony vagy, mivel a súlypontod lejjebb helyezkedik el, nehezebben billentenek ki. Állóképesség nem árt, de az magától kialakul, de mivel írtad, hogy foglalkoztál már harcművészettel az talán már meg is van.


2,Az Aikido-ba tanulunk több ember elleni támadást is. Szóval nem csak egy az egybe harcok vannak.


Sokan azt hiszik hogy az Aikido csak védekezésre jó.

De NEM CSAK VÉDEKEZNI TANULUNK, ez hülyeség!

Aikido technikákkal komoly testi sérüléseket lehet okozni, de akár embert is lehet ölni!!!

Ne felejtsük el azt, hogy a harcművészetek, abban(is) térnek el a küzdősportokktól, hogy nincsenek szabályok! Tehát here, torok, szem... ezek lehetséges támadási felületek! A választás az Aikido-t használón van, választhat élve hagy vagy öl!


De az Alapelve viszont IGEN, az hogy nem bántjuk a támadót!

Volt aki így fogalmazta meg "Megvédem a támadót, hogy ne válhasson gyilkossá"

Ezért is hívják más néven a szeretet harcművészetének. Aki tanulja átmegy, a tanulás hosszú útján egy szellemi megtisztuláson, és így egy jobb emberré válhat. Tehát van benne egy kis személyiség fejlesztés is.


Nem akartál ilyet hallani, de ajánlom, járj el edzésekre és ott fog kiderülni, hogy tetszeni fog e vagy se!

Nem fogsz benne csalódni, szerintem az egyik, ha nem a legjobban működő harcművészet, ha jó mestertől tanulsz! Olvassál róla sokat, és keress videókat YouTube-on, de vigyázz nagyon sok rossz videó van!

2012. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Köszi Neutronlovag meg a többieknek is akik hasznos dolgokat mondtak. Hát ja igen a viselkedés sokat számít. Utolsó válaszoló nagyon köszönöm a kommentárodat én próbáltam ki aikido edzést épp a héten és lenyűgözött. igen sajnos sok idő/évek elsajátítani. de nagyon tetszik az egész. szerintem nagyon sok okos dolgot tudhattam meg a válaszolóktól. véleményed szerint mennyi idő úgy megtanulni hogy utcán tudd alkalmazni?
2012. jún. 13. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!