Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A BRUTAL GAINER nevezetű...

A BRUTAL GAINER nevezetű tömegnövelőt szeretnék használni, de nem akarok elhízni tőle, akkor napi pár km futással, illetve diétás étrenddel (saláták, stb) tudom kompenzálni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mit akarsz.


A tömegnövelő az izomtömeg növeléséhez ad pluszt tápanyagot (meglepő módon), ha rendes edzésterved és étrended van (meg nem félkiló/nap adagot nyomsz), akkor csak minimálisan fogsz tőle hízni.


Ha meg az edzésterv meg az étrend nincs meg, meg nem is tudod miért akarod enni (tömegelő étrend vs. "saláták" meg futás) akkor felesleges.


Úgy működik hogy először tömeget növelsz (tömegnövelő étrend és edzésterv), utána meg leszálkásítod (szálkásító étrend és edzésterv).


A kettő egyszerre qrvára nem fog menni.

2012. jún. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy Mr. flash írja. Azt ne hidd kérdező, hogy egyszerre tudsz izmot növelni és zsírt leadni. Az nem megy naturálban. Először tömeget növelünk rendes tömegnövelő étrenddel, amiben 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és 5-6g*testtömegkg a szénhidrát. Ez kell izomnöveléshez. Ezt a mennyiséget kell bevinned szilárd kajával és edzés utáni tápkieggel (ami lehet tömegnövelő vagy protein+gyors ch, pl. dextróz). Valamennyi zsír fog jönni, ezt nem nagyon tudod elkerülni, mivel kalória pluszban kell lenni tömegnöveléshez. Ha meg futással kompenzálod a plusz kalóriát, akkor nem fogsz hízni izomban sem, mert nem lesz kalóriatöbblet. Tehát meg kell jobban emelni a bevitelt hozzá és akkor lehet futni, de akkor megint ott tartunk, hogy kalóriatöbblet van ami jó az izomnöveléshez, de zsír megint csak jönni fog. Remélem érhető voltam, de kérdezz , ha nem.

Szálkásító diéta pedig így néz ki:3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát, ami kalóriadeficitet jelent. Így tudsz zsírból fogyni, minimális izomveszteséggel jó esetben, de izomnövekedés kox nélkül ilyenkor nincs. Okés? :)

2012. jún. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, teljesen érthető volt! :)
2012. jún. 11. 09:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyi lenne még a kérdésem, hogy az a "minimális" hízás az kb hány kilót jelentene?
2012. jún. 11. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez genetikafüggő is, van aki minimális zsírt szed fel, van aki pedig pontosan belőtt étrenddel is a tömegnövekedés felét felrántja zsírban. Viszont általában ők többet is tudnak felszedni (izomban is), így ha később diétáznak magas fehérjebevitellel, több izommennyiséget profitálhatnak.
2012. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Montez jól írja, nem lehet tudni, mindenkinél más. Valaki hízásra jobban hajlamos, nyilván neki több fog valamivel feljönni, mint annak, aki egy extra nehezen hízó típus. Ezt előre nem lehet megmondani.
2012. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én sajnos nagyon hízékony vagyok, ezért kérdeztem. nem szeretnék sokat felszedni, mert akkor nehezebb lesz leszálkásítani, mivel így is van rajtam egy 6-8 kg felesleg, de hát valamit valamiért :)

köszönöm szépen a válaszokat!

2012. jún. 11. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!