Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha elkezdek atlétika edzésre...

Ha elkezdek atlétika edzésre járni (inkább gerely, diszkosz, súlylökés) az tömegnövelés szempontjából ér annyit tömegnövelés szempontjából, mint a konditerem?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni nyáron, a dobó számok nagyon tetszenek. Előtte 5 évet kézilabdáztam, meg aztmondják az alkatom is megvan hozzá. Elkezdtem viszont egy fél éve konditerembe járni, és elég szépen haladok, már úgymond embernek nézek ki. Nyáron szeretnék elkezdeni atlétizálni, de még "nőni" is szeretnék. Nem tudom, hogy hogy zajlik egy ilyen edzés, mennyire kemény, van-e súlyzós edzésük, vagy úgy általában a dobálgatáson kívül mit csinálnak. Ez is ér majd annyit mint a konditerem, vagy azt mellette azért folytassam?
2012. jún. 13. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom hogy hülyén írtam a kérdést, remélem azért érthető.
2012. jún. 13. 20:03
 2/8 dirtboy ***** válasza:
járj mellet is kondizni már csak az arányok miatt is.
2012. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ki tudja, lehet ott figyelnek az arányokra is edzés közben, gondolom van erősítés is, végülis ehhez a sporthoz testtömeg kell. Majd kiderül az első edzésen :)
2012. jún. 13. 21:36
 4/8 G'sX ***** válasza:
diszkoszvetők meg súlylökők úgy 280 körül nyomnak fekve a jobbak, szerinted van súlyzós edzésük? de ha kéziztél és laza a vállad, akkor a gerely a legjobb oda nem kell olyan sok súlyzózás és erő
2012. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, nem tudom hogy az én korosztályomban ki nyom 280 körül, de értem mit mondasz. Ezt nem tudtam, köszi a választ :) Egyébként ma lementem megnézni egy edzést, jó arc volt az edző, megbeszéltem vele a dolgokat, jövőhéten kezdem :D Én is inkább a gerely felé húzok, meg azt javasolták inkább, de még úgyis eldől :D
2012. jún. 14. 19:36
 6/8 verusmerus válasza:

akármelyik sportágát csinálod az atlétikán mindenhol van kondis edzés csak mindenhol más testrészre edzenek!

egyébként hol kezdtél edzeni? és kinél?:)

2012. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mezőtúron, nem nevezem meg hogy kinél :D
2012. júl. 12. 13:24
 8/8 anonim válasza:

hát azért megnézem melyik gerelyes nyom fekve 280 kilóval :D

egyébként általában úgy van, hogy télen inkább alapozás van, ekkor több a kondis edzés, tavasztól meg inkább dobtok :)

2013. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!