Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A rossz edzésnek mik lehetnek...

A rossz edzésnek mik lehetnek az okai?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban fordul elő hogy"gyengébeket"edzek.Régen lent voltam másfél órákat végig nyomtam,izzadtam mint az állat,mostanában meg egyre többször va,hogy nem érzem,edzés felénél elmegy a kedvem,tök rosszul sikerül
2012. jún. 20. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

-nincs ami motivaljon (mostanaba nem latod az eredmenyet)?!

-vagy csak kene tartani 1-2szunetet

2012. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*1-2het
2012. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Smartguy86 ***** válasza:

2 oka lehet:

1. túledzetted magad, ez pedig pszichésen is jelentkezik (ha nem hagysz pihenő napot, akkor nem tudsz regenerálódni, így az izom se fejlődik sajna)

2. Elmúlt az ok, amiért edzeni kezdtél, nem motivál semmi - magadért kell csinálnod, különben ez a vége.

2012. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen mondjuk ez igaz mostanaban nem látok fejlődést jó ideje egyhelyben álldogálok,kicsit el vagyok szomorodva,1-2hét az sok azért nem?
2012. jún. 20. 11:12
 5/11 A kérdező kommentje:
túledzés szempontjábol olyan hetente 4szer megyek,nagyon régen ne mvolt már kihagyott edzésem,lehet kéne beiktatni1-2őt?
2012. jún. 20. 11:13
 6/11 Smartguy86 ***** válasza:

Hogy van a heti 4 elosztva? Meg az is kérdés, hogy mennyire intenzív az edzés. Ha túlhajtod magad, és az izomnak nincs elég ideje regenerálódni, akkor pont az van, amit írsz. A legtöbb izomnak nagyon intenzív (haladó!) edzés esetén akár 1 hét is kell a teljes regenerálódáshoz. Ha olyan osztott edzésed van, ami keményen megedz egy-egy izmot, akkor nem árt úgy elosztani a héten, hogy minden izomcsoportnak legyen 1 hete pihenni.


Ami a fejlődést illeti, az nagy részt múlik a megfelelő kaján: ha nincs elég fehérjebeviteled, akkor az megállíthat a fejlődésben!

2012. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem sok 1-2het addig is kajalj rendesen es semmit nem fogsz vesziteni izombol...
2012. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nos eddig jumboztam..csak elfogyott úgyh nehézkesen tudom pótolni azt a pluszt amit adott,de igyekszem
2012. jún. 20. 11:21
 9/11 A kérdező kommentje:
eddig nagyon nagyon intenzivek voltak az edzések,mostanában csökkent
2012. jún. 20. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha csak lébecolsz elfog tünni amit eddig megszereztél.

Valami célt tűzz ki. Pl a testsúlyod kétszeresével fekvenyomni.

2012. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!