Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcára milyen stílust használj...

Utcára milyen stílust használjak önvédelem céljából? Indokkal mondjátok légyszi hogy mit és miért.

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 11:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Krav maga, azt pont oda találták ki :)
2012. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Igen! Krav maga!Ezt az amerikaiak és az irakiak közösen fejleszteték ki a katonák részére az egyszerüség és a gyors megtanulhatósága miatt! Közvetlen közelharc és az ellenfél(támadó) pármozdulatbol álló hatástalanitása amik nem igényelnek kifejezetten nagy erökifejtést! Például vkit tökön rugni vagy torokra csapni stbstb!
2012. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
A krav maga is igen hatékony, arra törekszik, hogy minél kevesebb mozdulatból földre teríteni az ellenfelet, nagyon sok stílus ötvözése.
2012. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

úgy tudtam magyar találta ki.

hát eddig krav maga :D további emberektől várok ötleteket,tanácsokat.

2012. jún. 21. 12:21
 5/25 anonim ***** válasza:

De igazából baromi mind1, ha magas szinten műveled.

A box, karate, kung-fu, bármi alkalmas önvédelemre, csak megfelelő szinten kell művelni.

2012. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
én muay thait akarok tanulni ezért... és van 1-2 elrendezni valóm arra is
2012. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A Krav-Magát egy magyar háttérrel rendelkező zsidó sportoló (ökölvívás,birkózás) fejlesztette ki.A technikái a jujutsuból,kaliból,ökölvívásból származnak,ezek mind egyszerű és viszonylag könnyen,gyorsan elsajítható technikák.Egy képzetlen támadó ellen működnek,meg lehet vele

lepni boxolókat,birkózókat is.Sokan főleg azért szidják,mert bonyolultabb technikákat tanít (olyat,amit pl. egy kezdő jujutsu edzésen nem fog tanulni,KM-en lehet hogy már az első edzésen veszik).Ezek a technikák gyakorlás és bizonyos alapok után működnek.Ami nekem nem jött be benne,közel 1 év edzés után,hogy nem tanít bot- és késhasználatot.Így sokan abban a hitben vannak,hogy tudnak

akármilyen késes,botos támadó ellen védekezni,ami nem feltétlenül működik majd képzett támadó ellen.

Én a kalit javasolnám neked (fegyver alapú stílus,de a pusztakezes része is nagyon jó),esetleg jujutsut vagy wing chun kung-fut (esetleg wing tzun-t,de a wing tsunról nem nagyon hallottam jókat).Emellett csinálj valami full kontakt sportot is,mert egyrészt ezek gyorsan fejlesztik a bunyóhoz szükséges képességeket,másrészt pedig a sparringban megtanulsz adni és kapni(muay thai,ökölvívás stb.) :)

2012. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"úgy tudtam magyar találta ki"


Régebben láttam bemutatót a Jakabos srácoktól, hát az is elég kemény dolog, csak nem tudom oktatják-e még valahol, illetve maga a mester él-e még (ez amolyan magyar harcművészet):


[link]

2012. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 kovpet ***** válasza:

"Ami nekem nem jött be benne,közel 1 év edzés után,hogy nem tanít bot- és késhasználatot."


Hogyne tanítana? Lehet, nálatok pont nem volt ilyen, nálunk volt. De szerveznek néha ilyen szemináriumokat is, elmész és ennyi :)

2012. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
És ezen belül is mit tanítottak ? Tudnál linkelni ilyen videót?
2012. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!