Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tesztoszteron, most akkor mi van?

Tesztoszteron, most akkor mi van?

Figyelt kérdés

Üdv.


Már pár témában volt szó a Tribulus Terrestris(királydinnye)ről, és ugye ez a tesztoszteron szintet megemeli, ezt használják a testépítők, mert izmot épít. De sokan mondogatják mindig, hogy fiatal korban maxon van, de szerintem ez hülyeség, mert ha ennyire maxon lenne akkor minden ember kigyúrt lenne nem? Hiszen az izomépítő szteroidokban mind tezstoszteron van és ha a fiatal férfiakban ennyi tesztoszteron lenne akkor mindenki hatalmas body builder lenne nem? Most akkor mi van? Ezzel a királydinnyével fiatalon lehet úgy emelni tesztoszteron szintet, hogy izmot építsek? 15 éves vagyok és szívelégtelenségben szenvedek, heti 1x mehetek csak kondiba a szívem miatt, és mindenféleképpen izmokat akarok, de szteroidot nem, ezért kérdezném ezt a tesztoszteron szintes kérdést, most akkor mi az igazság?



2012. jún. 28. 00:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2012. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez mindent leír, de arra a fiatalon maxon lévő hülyeségre h mindenki kigyúrt lenne akkor nem adott választ.
2012. jún. 28. 00:56
 3/14 anonim ***** válasza:
azt hittem benne lesz. önmagamtól nem adok választ, nem akarok hülyeséget mondani
2012. jún. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok endokrinológus, ezt vedd figyelembe a válaszom tartalmának befogadásakor!

Az, hogy fiatal korban a tesztoszteron maxon van, nem azt jelenti, hogy ez mindenkinél ugyanolyan magas szintet jelent, hanem csupán önmagukhoz képest. Ezért van, hogy valakinek már 14 évesen szőrösödik a mellkasa és az arca, míg más 17 évesen is úgy néz ki, mint egy delfin. Ellenben az izomtömeg nem csupán a tesztoszteronszinttől függ, hanem a terheléstől is. A tesztoszteronszint pusztán azt határozza meg, mennyire fejlődsz könnyen, nem pedig egy alap izomtömeget.

Szerintem. De nem vagyok endokrinológus, ismét mondom.

2012. jún. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne minden ember kigyúrt?

A tinédzserkori tesztoszterontúltengés csupán egy lehetőség.

Nem minden tinédzser/ember végez súlyzós edzést, ezáltal nem kapják meg a kellő stimulációt az izmaik. Ennek hiányában nem lesz fejődés. Másik kényes pont amit nem szoktak biztosítani a megfelelő tápanyagbevitel. Ilyen korban még nincs önálló kereset ezáltal ki van szolgáltatva a gyerek a szülőknek. Lehet megengedhetik anyagilag, de nem támogatják a speciális étkezésben/táplálékkiegészítőben gyereküket. Ha nincs miből építkezni, hiába a megfelelő stimuláció, a fejlődés még mindig elmarad. Nincsenek izomépítő szerek/táplálékkiegészítők/szteroidok stb. Ezek csak gyorsítják, optimalizálják ezen folyamatokat.

Magasabb tesztoszteron szint mellett gyorsabb a fejlődés, de a fejlődéshez elengedhetetlen az edzés és a kielégítő mennyiségű/minőségű táplálékbevitel.

2012. jún. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Tribulus Terrestris meg tényleg teljesen felesleges ilyen idős korban. Idősebb korban lehet jótékony hatása, de akkor sem ezen fog múlni a fejlődés.
2012. jún. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor most szedjek szteroidokat? Mint mondtam a szívbetegségem gátol az edzésben, most mér más mód nincs az izomzatomra, és ez a dolog már szinte minden nap "kísért" engem.
2012. jún. 28. 01:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Nézd... Erről igazán az orvosoddal kell konzultálni. A szívelégtelenség nem játék. Szakember tanácsára van szükséged, nem a miénkre.
2012. jún. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt mondtad, hogy heti egy alkalommal mehetsz terembe. Én meg leírtam neked szerintem érthetően, hogy a szteroidoktól sem fog izom nőni valakire, aki nem edz és nem étkezik rendesen.

Járj el annyit edzeni, amennyit eljárhatsz, rakd rendbe az étrended és legyél türelemmel. Igaz a heti egy edzés nem sok mindenre lesz elég, de ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni. Egyébként szívelégtelenség esetén még a gondolatát is verd ki a fejedből a szteroidoknak.

2012. jún. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kakao01 ***** válasza:

te már voltál itt egyszer szerintem és válaszoltunk is neked és arra jutottunk hogy így nem lehetséges! szóval felesleges ilyen szarokkal próbálkozni de látom nem fogadod túl könnyen az információt....

Egyébként valamelyest biztos lehet fejlődni heti 1-től is egy ideig de nem leszel egy terminátor

2012. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!