Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha izomlázr...

Mi történik akkor, ha izomlázra tornázunk?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy az jó, ha izomlázra tornázunk, sőt akkor kell tornázni, az a leghatásosabb. Most pedig pár kérdéssel lejjebb azt olvastam, hogy inkább várjuk meg amig elmúlik.


De miért?


2012. júl. 2. 09:16
 1/5 dirtboy ***** válasza:
93%

azért mert nem tesz jót.

nézd meg hogy mitől van az izomláz és akkor rá jössz.

2012. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes cikk, bár nem tudom, mennyire elfogadott:

[link]

De a lényeg, hogy edzeni nem jó rá. Szerintem a "az jó, ha izomlázra tornázunk" mondat inkább csak lazításra, nyújtásra vonatkozott, de a cikk szerint az sem jó.

2012. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ok, köszi!


igazából régen amikor sportoltam, emlékszem, hogy ha másnap rádolgoztam, teljes megszűnt az izomlázam.


de viszont ha így van, hogy nem szabad, elég kevéske torna fér bele egy héten, mert az izomláz eltart egy 3-4 napig.


annyi még azért hozzátartozik, hogy én fogyás miatt tornázok itthon DVD-re, ami nagyjából átfogja az egész testet, szóval nem birom azt csinálni, hogy egyik nap karra, másik nap lábra, és így tovább

én azt terveztem, hogy heti 4-5 alkalommal tornázok, de hát igy nem igazán tudom, hogy mit csináljak.

2012. júl. 2. 10:19
 4/5 thewhiteman ***** válasza:
azélrt tűnt el az izomlázad ha ráedzettél,mert az edzés bepörgeti az izmok anyagcseréjét is,ezáltal a salakanyagok amitől az izomláz van eltűnnek.de regenerálódásnak nem tesz jót ez a ráedzés dolog
2012. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

csak szólok, hogy mindenkinek zöld pacsit adtam.


akik nem értenek egyet az itt válaszadókkal, kérem, nem nyomkodják itt a piros kezeket, hanem, fejtsék ki, hogy mit gondolnak.

2012. júl. 2. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!