Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Árt-e a szervezetnek a délután...

Árt-e a szervezetnek a délutáni tűző napon, kánikulában futás?

Figyelt kérdés
Én nem tapasztaltam még hátrányát egyébként, sőt azt vettem észre, hogy futás után jobban viselem a meleget is. De jó-e ez a szervezetnek, vagy nem kellene erőltetni, esetleg inkább este futni?
2012. júl. 4. 08:39
 1/5 izzó galagonya ***** válasza:

Tegnap volt ez a kérdés, elég bőségesen kifejtették a népek, miért árt :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Persze lehet, hogy a te edzettségi szinteden futhatsz negyven fokban is, mit lehet tudni =) de légyszi, ne híreszteld, még követi a példádat valami kezdő futkosó komoly túlsúllyal.

2012. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Off (Bár a választ nem tudom, de egyszer régen elkísértem egy megrögzött focistát a szokásos napi egyszemélyes edzésére. Híres focista akart lenni, ezért keményen dolgozott. Na ő nyaranta minden nap 14 óra tájban kiment a közeli focipályára, és az akörül lévő futó sávon futott órákig, nem kis tempóban.... Sehol egy kis árnyék sem érte. Én már majd megfőttem a lelátón, ahol volt kis árnyék, ő pedig csak futott... Meg még nem tudom mit csinált közben/utána, szóval tornászgatott.

Gondolom sok focimeccs tűző napon zajlik, ezért kell bírnia. De hogy árt-e a szervezetnek, azt nem tudom. Szerintem hozzászoknak, strapabíróbbak lesznek. Ha viszont én az ájulós kimennék így futni, tuti ártana, mert én ehhez gyenge vagyok...)

2012. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából most regisztráltam, és nem néztem meg a korábbi kérdéseket.


Persze, azt gondolom nem lehet összehasonlítani egy sportolót egy hobbi futóval. Én utóbbi vagyok, és lány, és azért nem viszem túlzásba. Az állósképességemet nem kifejezetten a futás által szereztem, hanem hátizsákos túrákból a nyári melegben.

2012. júl. 4. 10:18
 4/5 anonim válasza:
Nem értem , miért a legnagyobb melegben akarsz futni? Miért nem futsz inkább kora reggel vagy késő este. Én mindig este negyed kilenc felé megyek , ráadásul erdőben , de még ott sincs sötét. Javaslom ezt az időpontot. :)
2012. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én a falu határában szoktam futni, földutakon, oda nem szívesen mennék ki este, még társaságban sem. Egyébként olyan 5 óra körül szoktam, vagy max. 6 órakor elindulni.
2012. júl. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!