Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 5 ember ellen milyen harci...

5 ember ellen milyen harci stílusban kell küzdeni? Lehetséges győzni?

Figyelt kérdés
Ha egy embert 5-en magtámadnak az utcán, banditák egyiknál baseball ütő van, mit lehet tenni ? Milyen harci stílust lehet használni ? Eredményes a karate ?
2012. júl. 5. 13:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
"..5-8-dikosok.." Uhhh,ezt én írtam le. :) Bocs mindenki.
2012. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Standard utcai támadás a szituáció !


Ne mondjátok, hogy egy karatés nem üti le őket vagy rúgja le ? Karatéztam egy évig, Wado-Ryu elég béna volt, az edző egy danos pupák volt, de amikor 5 embert uszíttatott magára, 8-adikos voltam, hát semmi esélyünk nem volt ellene.


Ismerős karatésoktól hallottam, hogy az utcán megtámadtak egy karatést 2-3 roma gyerek bicskával és késsel, erre ő megnyomorította őket, kitőrte a katjukat stb és a rendőrség őt vette elő, nem arányos védekezéssel :(. Nem lehetetlen ez.

2012. júl. 5. 18:42
 13/17 anonim ***** válasza:
Jaaa...egy danos karate edző megint más tészta.Ha így értelmezzük a kérdést,akkor igen,eredményesek a küzdő sportok ilyen szituációban ha nincs más megoldás.Mert ugye csak jobb ha karatézol,mintha ping-pongoznál és öt ember legyőzéséről van szó.Magas szinten van.Úgy értelmeztem a kérdésed,hogy 1-2 év karate után akár 5 hasonló embert is meg tudsz e verni egyszerre,ha muszáj.Nagyon sok minden befolyásol egy ilyen szitut.Azért ne próbáld ki otthon. :)
2012. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ok, nincsen megkötve hogy kit támadnak meg, sőt azért kérdeztem hogy milyen küzdősport az ideális, hogy a megtámadottnak lehessen beleképzelni egy jó harcművészt, lehet az Brucee Lee is. Mondjuk sztem tőle mindenki fosna. Már felismeréskor elmenekülnének. Lehet hogy egy Bruce Lee maszk már fél siker ! :D
2012. júl. 5. 19:22
 15/17 anonim ***** válasza:

:)) Na igen. Amúgy ha harcművészet és tényleg magas szint,akkor akármelyik lehet úgy gondolom.


Van egy sejtésem,hogy talán valami ilyen irányba akarsz elmozogni és keresed a megfelelő stílust.Csak kombinálok,és ha nem neked,akkor talán másnak jó lesz.Talán az alapfok más a küzdősportoknál olyan értelemben,hogy szerintem edző függő az,hogy hogy kezdi el oktatni a dolgokat.Lehet,hogy pl a kung fu edzésre te jársz,valaki ugyanakkor elkezdi a karatét.Lehet,hogy a kung fu-sok első edzéstől ütnek,rúgnak,verekednek,viszont a karatésok előtte fél évet nyújtanak,lazítanak,erősítenek és utána kezdenek gyakorolgatni.Így lehet vitázni,hogy melyik a jobb.Viszont magas szinten már tök mindegy,hogy melyik sport,ezért a kezdő edzésből nem igen lehet leszűrni,hogy milyen lesz a sport.

2012. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ami ilyen csoportos támadásról hallottam az ismerősömtől,hogy látta,hogy 4en pakoltak egy teherautóról,de úgy,hogy az út közepén álltak meg.

jött egy kocsi,benne egy 50es fazon és rájuk dudált.

az egyik melós odament és rávert egyet a motorháztetőre,hogy mi a f@szt dudál.

az öreg kipattant,a melós meg akarta ütni,de az öreg telibervete úgy,hogy elájult.

aztán jöttek a többiek és mind a 4et kiütötte.

az egyikhez mentő kellett.

kihívta a rendőröket,kiderült ő is rendőr és régen ökölvívó volt,aztán elvitték a csókákat.


ők képzetlen ellenfelek voltak és nem hivatásos bűnözők,vagy képzett sportolók.

a karatéról meg-

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2012. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Akik csoportosan támadnak azokban van egy adag gyávaság, gyakran pont azért vannak sokan mert igazán nem tudnak/mernek verekedni, tudják, ha sokan állnak körül az a legtöbb áldozat kedvét elveszi a verekedéstől.

Ezt kell kihasználni, villámgyorsan mérd fel, hogy melyik a vezérbika közülük és azt tedd ártalmatlanná. Ha szerencséd van ez elveszi a kedvét a többinek is, vagy legalább megtorpannak és elfuthatsz.

2012. júl. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!