Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szüleim nem szeretnék, hogy...

A szüleim nem szeretnék, hogy fehérjét vegyek. Mivel érvelhetnék?

Figyelt kérdés

Mondtam nekik hogy miért lenne jó, de azt mondják nem vehetek, mert mesterséges.. Mondtam, hogy nekem a csirkemell is jó lenne, de ahhoz hogy az fedezze a napi szükségletet sokat kéne venni, ami már nagyon drága (kb. 30000-40000 Ft havonta), ha fehérjét veszek az gazdaságosabb. Nem rég azt mondták, hogy örülnének ha valami értelmeset is csinálnék a nyáron és erre (mármint valami értelmes tevékenységre) nem is sajnálnák a pénzt. A szüleim egyébként nagyon örülnek, hogy sportolni szeretnék. Télen nagyon sokat fogytam egy hosszabb hányós betegség miatt, jó sok izom lement, nagyon érzem. Nagyon sok dolog nem megy olyan könnyedén mint a betegség előtt. Alapból nagyon kevés fehérjét viszünk be. Kb. minden másnap van hús és akkor is elég kevés, szóval igazából az alap szükséglet sem jön össze..

Szeretnék izmosodni, formásabb lenni és javítani az állóképességemen. Kondi bérletet pénteken veszek és úgy tervezem, hogy minden nap elmegyek edzeni (jobb dolgom amúgy nincs, csak segítek itthon, meg este felé találkozom emberekkel :D). Anyukám azt mondja, hogy szerinte nincs szükségem plusz fehérjére ahhoz, hogy izmosodjak... (napi 100-130 g fehérjét terveztem)


Mivel győzhetném meg a szüleimet? :) 16/L


2012. júl. 10. 23:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát maga a főzés is egy fizikokémiai folyamat, változik az anyag szerkezete. A fehérje szerkezetén is változtat minimálisan a szűrés, csak persze annyit nem, mint egy hőkezelés.
2012. júl. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

le a kalappal előtted kishölgy!


kicsit meglepődtem, hogy élnek még értelmes lányok a világon, és nem csak addig jutottál el, hogy a porok felfújnak, és férfias leszel tőle.


szerintem nem nagyon kell erőltetni ezt a fehérjepor dolgot, ha ennyire ellenkeznek a szüleid, elég abból kiindulnod, hogy gyakran egyél, kb napi 5x legalább, lehetőleg sok húst, és zöldséget. este meg mondjuk túrót egyél,sok mindennel lehet izesíteni.


nem sok szükséged van a fehérjére, ha a kajád rendbe van téve, és azért 100-130g fehérje beviteléhez nem jelent túl nagy anyagi áldozatot. egyedül edzés után érzem elengedhetetlennek a fehérjét, de azt meg lehet venni a teremben sunyiba, igaz kicsit drága, dehát ezvan...


sok sikert!

2012. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Napi 5 alkalommal eszek most is, a túró is megvan, de mégiscsak jobb úgy, ha beviszem azt a 100-130 g fehérjét..:) Egyébként köszi, mindent megteszek az eredményért. :) Végül meggyőztem őket. Holnap rendelem meg az első dobozt! :)
2012. júl. 14. 22:58
 14/16 anonim ***** válasza:
gratulálok :D
2012. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
sok sikert, aztán azért egy képet is feltolhatnál! :D
2012. júl. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
jaja jöhetne egy kép is :D
2012. júl. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!