Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot, harcművés...

Melyik küzdősportot, harcművészetet ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
22 éves, vékonydongájú lány vagyok, még nincs tapasztalatom ezen a téren, de egy olyan rendszer érdekelne, ami igazán hasznos önvédelemnél. Ez az én esetemben azt jelenti, hogy nullától különböző lesz a túlélési esélyem, ha bajba kerülök:)Nem baj,ha kemény az edzés, nem simire akarok oda járni. Sok egymásnak ellentmondó véleményt hallottam már stílusokról, így nehezen tudom megítélni, hogy melyik lenne hozzám való. (alakformáló, kímélő, versenyzős, túlszabályozott dolgok nem érdekelnek, csak az önvédelem,a fejlődés és az oktatás minősége)

2012. júl. 11. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az aikido egy jó választás lehet. Nem tesz legyőzhetetlen harcossá, de azért alapszinten jól fejleszti az önvédelmet, a reflexeket és az állóképességet. Másrészt mivel nem a támadásokra koncentrál, hanem a védekezésre, és nagyrészt a támadó lendületét fordítja saját maga ellen, nem kell nagy fizikai erőnlét, hogy valaki elkezdjen vele foglalkozni.
2012. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia. 20 év tapasztalat után azt tudom neked mondani, hogy elvileg az alkat nem számít. Egy 12 éves gyerek is tud akkorát ütni, hogy az igencsak fáj. az edzőtársaim között voltak korodbeli lányok, akik akkorát tudtak ütni pl gyomorra, hogy még a férfiaknak is elakadt a lélekzete. Az aikido valóban nagyon jó, bár sok idő kell hozzá, amíg a mozdulatok olyan biztossá válnak, hogy egy valós élethelyzetben használni tudod őket.Kifejezetten lánynak való harcművészet például a wing tsun, ami mentes a feleslges hókuszpókuszoktól, igazán hatékony és sok helyen lehet tanulni.
2012. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kung-fu nagyon jó,minden ága.(wing tsun,xing yi,shaolin) Ismerek egy lányt aki 2 éve kunguzik és olyanikat rúg hogy elképesztő,simán lenyomna egy 2 évvel idősebbet(14 éves)

Esetleg a krav maga lehet még hatásos.

2012. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ökölvívás + Judo
2012. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tippeket, akkor ezek közül válogatok, szerintem mindegyikből megnézek egy edzést először:)
2012. júl. 11. 23:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Aikido helyett a jujutsu-t ajánlom mivel a jutsu volt az egyik forrása z aikidonak így hasonlít rá, de jóval harcorientáltabb és Magyarországon jóval több a magas színvonalú edzés.
2012. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!