Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora a férfi ideális mell...

Mekkora a férfi ideális mell méret?

Figyelt kérdés
Az ember elkezd kondizni és már többször láttam aránytalan embereket. Azt tudom, hogy derék váll arány 1:1.618. Olvastam, hogy a görög ideál alapján kar, nyak, vádli 1:1:1 az az ideális. A mell mekkora kell legyen körül, ami ideálisnak mondható más testrészekhez viszonyítva?

2012. júl. 18. 07:17
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:

A saját testedhez képest döntsd el. Nem ugyanolyan mell áll jól egy ektomorfnak mint egy mezomorfnak, stb.


Amiket te láttál, azok valószínűleg ezek a strandgyúrósok, akik minden nap mell-bicepsz napot tartanak :D Ha te figyelsz az arányosságra, akkor hobbiszinten már bőven megtetted a maximumot. A tested a koncentrált gyakorlatokat kivéve mindig egyszerre fejleszt több izmot - pl. kompenzál. Ezért nem lesz az, hogy a szabad súlyos edzések végzésével "elaránytalanodik" a tested. Arra figyelj, hogy ne végezz túl sok koncentrált edzést amíg nem érzed/látod, hogy miben vannak hiányosságaid.

2012. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sem kell számadatokkal foglalkozni, a tükör mindent elárul. Ha abban jól nézel ki, arányosan, akkor rendben van, még akkor is, ha nem 1::1,618, hanem 1:1,7 az arány.:))
2012. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

derék és mell 1:1.41

Ez már jónak számít. Sőt, általában az átlag emberek "brutális"-nak is titulálják. Az ennél nagyobbakat, mint amilyenekkel a testépítők rendelkeznek, meg undorítónak és aberráltnak.

Az a spártai adonisz méretezés, hogy vádli, nyak és kar egyforma legyen valóban előnyös. Bár az az igazság, hogy egy 42es kar már úgy ahogy rendben van ha valaki igényesen és nem, mint egy testépítő szeretne kinézni, persze ez full szálkásan. Viszont egy 42es nyak már igencsak nagyon vastag. És a 42es vádli is komoly eredmény. Viszont én amondó vagyok, hogy 42es nyaka egy szálkás embernek csak akkor van, ha böszme nagy izomtömege van, tehát a karja vagy a melle vagy a háta tuti, hogy brutál nagy lesz már. A brutális jelzőt természetesen nem egy Coleman-hez kell mérni, hanem az átlag emberek értékrendjéhez.

2012. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én arra lennék kiváncsi, hogy megtörténhete az emberrel az, hogy a mellizma nagyobb legyen a többi izom csoport? Tul lehet "nővelni" mint pl a kart, úgyebár 35cm karvból lehet 42 kialakítani sok edzésel. Mellnél is bekövetkezet ez, vagy ott ilyen veszély nem álhat fent?
2012. júl. 18. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:

a 42es nyak simán átlagos,egyáltalán nem egy kiemelkedő.

egy sportosabb testnél meg a feszített mell-hát kerület kb40 centivel nagyobb a deréknál.

testépítőknek simán van 50-60centi is.

és szerintem igenis fontos foglalkozni az arányokkal,az antropometriával,hogy kellő önismeretet szerezzünk.

legalábbis nekem sokat segített.

2012. júl. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!