Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alapismeretekre lenne szüksége...

Alapismeretekre lenne szükségem. Jó, megbízható oldalakat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyan oldalak érdekelnének, ahol a testépítésről írnak, de nem túl profi szinten. Főleg alap dolgokra lennék kíváncsi.

Fontos lenne még, hogy nőkre vonatkozó legyen.

Köszönöm a válaszokat. :)


2012. júl. 25. 07:49
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
65%
2012. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Az alapismeretek elolvasása után pedig itt találsz további edzésterveket: [link]
2012. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt az oldalt én is ismerem.

Azon gondolkodtam, hogy otthoni, saját testsúlyos edzés miért van háttérbe szorulva. Mármint azért mert a kondiban gyorsabban fejlődsz? És én most nem olyanokra gondolok, akik mondjuk már több tíz éve edzenek.

2012. júl. 25. 08:04
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Otthoni saját testsúlyos edzés pl. a fegyencedzés: *****


De ha testépítésről kérdez valaki, akkor mi ezen a súlyzós edzést értjük.

A saját testsúlyos egyáltalán nincs háttérbe szorítva, rengetegen végzik, főleg mióta kijöttek Paul Wade Fegyencedzés 1 és 2. című könyvei.


Szóval végezhetsz súlyzós és saját testsúlyos edzést is otthon, bár súlyzóshoz kell, egy-két felszerelés. dirtboy és én is otthon edzünk súlyzókkal, így azt tudom mondani, ha megvannak az alap dolgok, akkor szép eredményt lehet otthon is kihozni.:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hallottam már rólatok :) Jó gyorsan is reagáltok. :D

A fegyencedzés csak az eszembe jutott, ezért kérdeztem. Igazából azért is kérdezgetek mostanában, mert pár hónapja edzegetek (van egyáltalán ilyen szó) itthon és nem nagyon láttam változást. De aztán, apám is felvilágosított, hogy látványos változásokat rohadt nehéz elérni. Meg az is lehet egy probléma, hogy én nem engedhetek meg magamnak különböző étrendeket. Rendesen táplálkozom. Bár, ha nem akarok nagyon nagy dolgokat elérni gondolom nem olyan nagy baj.

A válaszokat köszönöm :)

2012. júl. 25. 08:22
 6/11 dirtboy ***** válasza:
64%

elég nagy baj főleg hogy

-edzegetsz és nem edzel,azaz az edzésed sem tuti

-kaja mint mondod nincs rendbe

-nő vagy és a nőknek eleve nehéz izmot építeni

2012. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ez kellemetlen. Ráadásul, ezelőtt semmit nem csináltam.

Azért írtam azt, hogy "edzegetek" mert nem voltam biztos benne, hogy elég intenzív-e.

De, iszom szavaitok. Köszönöm. :)

2012. júl. 25. 08:32
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Így van. A rendes kaján ÁLTALÁBAN az emberek a sima, hétköznapi -mindent összeeszek- kaját szokták érteni. Ha izomnövelésről van szó, akkor bizony tömegnövelő étrendre van szükség:

Legyen napi 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és nőknél 3-4g*ttkg a szénhidrát.

Ezekből rakd össze:

fehérje: sovány húsok, tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. Kevés gyümölcs mehet, de a cukortartalom miatt én nem ajánlom nagy mennyiségben még tömegelésnél sem.

zsírok: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz mintaétrendeket: [link]


Szóval lehet úgy végezni, hogy nem nézzük, mikor mit is eszünk és mennyit, de akkor tényleg nem kell nagy eredményeket várni.:)


Edzés terén pedig én súlyzókat is használnék helyedben, mert nőként (1/25-öd tesztoszterontermeléssel egy férfiéhoz viszonyítva) nem sok esély van izmosodásra.:)

2012. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem eszek össze minden szart, de arra sincs pénzem, hogy naponta többször csirkemellet eszegessek.És most nem kötözködni akarok.
2012. júl. 25. 08:43
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Tudtam, hogy félreérted, ezért emeltem ki, hogy általában.:)

Egyébként tömegelésnél mehet a csirkecomb is vagy a halakból is van olcsóbb. Proteinből is lehet kevertet használni; tejsavó+szója alapúakat. Pl. power protein.

2012. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!