Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sulyzós edzés mellé kardió...

Sulyzós edzés mellé kardió vagy aerobot válasszak? Szerintem aerob jobb lenne, mert ugye ott a zsírból venne el a szervezetem (mondjuk gyaloglás) és mellette ehetnék bőségesen, ami kardiónál nem lenne tanácsos.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok 175 cm, ehhez társul 70 kg amiből sajnos eléggé lerakódott a hasamra (nem vészes), ezért elhatároztam, hogy neki állok a súlyzós edzésnek. Híztam is már 3 kg-ot. Étrendre is figyelek, meg a pihenésre is persze. Nem tudom eldönteni, hogy akkor kardió vagy aerob edzést társítsak, a hasamon levő felesleg eltüntetésére.

Kardió edzésről olvastam hogy nem nagyon ajánlják annak, aki tömegnövelés céljából edz.

Felüléseket és különböző hasizom erősítő feladatokat végzek, és mint mondtam odafigyelek az étkezésekre, így is remélem csökkenni fog a hasamon a zsír, és izmosodok.(kockahasra nem vágyok, csak azért látszódjon meg rajta az edzés.)


2012. júl. 28. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Óriási tévedésben vagy. Egyszerre nem tudsz zsírból fogyni és izmot növelni naturálban. Az egyikhez szálkásító diéta kell, amivel kalóriadeficitben leszel, izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend szükséges, ami kalória pluszt jelent energetikailag.
2012. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja igen így utólag átgondolva jogos, köszönöm.

Akkor továbbra is folytatom a tömegnövelő edzést, + fehérje dús étrendet. (turmix stb.)

Továbbra is csinálom a haserősítő feladatokat, remélem azért valamilyen látszata csak lesz!

2012. júl. 28. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Tömegelés mehet, napi 2-2,5g*ttkg fehérje kell és 5-6g*ttkg ch. Majd a szálkásításkor lemegy a zsír, de attól heti 1-2 aerob nem árt, a szív és érrendszer karbantartására.
2012. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!