Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámasz rontja a testtar...

A fekvőtámasz rontja a testtartást? Rossz a gerincre nézve?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
hát így pontosan nem tudok róla de mindenképpen megterheli, utána anácsos kiegyenesíteni, nyújtani:)
2009. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla hogy bármiylenfajta mozgás is rontaná a testtartást.

Esetleg előfordulhat (és szerintem erre gondoltál), hogy mivel a mellizom a hátizommal közösen tartja a gerincet ezért ha a mell túl nagy, erős a háthoz képest akkor érvényesül egy "húzó hatás" amitől kissé megfájdulhat a hátad és esetleg rossz tettartást is eredményezhet.


Arra figyelj, hogy elvileg hátra 2x annyit kellene dolgozni mint mellre. De ezt sokan figyelmen kivül hagyják, mert a hátat annyira nem látod a tükörbe mint a mellizmodat vagy a bicepszet.

2009. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...:)
2009. júl. 22. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ gerincferdülésed van-e . Ha igen akkor bajod nem igen lesz tőle, de inkább azt a női fekvőtámaszt csináld ( tudod amikor lerakod a térded is) mert így a gerincedet nem veszed igénybe, de majdnem ugyanazt a hatást éred el.
2009. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi...:)
2009. nov. 24. 19:19
 6/6 anonim válasza:
Nekem kis gerincferdülésem van és az orvos azt mondta, hogy csináljak fekvőtámaszt, mert az javithat rajta valamicskét.Tehát rontani nem tud rajta. ( de végülis hogy rontaná csak erősiti az izmokat.. )
2010. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!