Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tiszta viszonylag zsírmentes...

Tiszta viszonylag zsírmentes izomtömeget szeretnék, mit érdemes szedni? (Részletek a bejegyzésben)

Figyelt kérdés

Először is le kell szögeznem, hogy hízásra hajlamos vagyok. Ezért az agyoncukrozott tömegnövelőket egyértelműen mellőzném. Voltam én már 94kg is, szerencsére sikerült lefogyni, aztán újra meghíztam rá 2 évre... Mostanra sikerült ismét "formába" lendülnöm 72kg vagyok 181cm-hez, és szeretnék minél több izmot felszedni.


Mit ajánlanátok? Nem szálkásítani szeretnék, azt szeretném, hogy minél nagyobb karom legyen, meg persze valamilyen mértékben arányosan nőjek. Jöjjenek azok a kg-k felfele. Viszont ne zsírosodjak nagymértékben, mivel nagyon is hajlamos vagyok a hízásra! Ismerek olyat aki kezdőként első hónapban 6kg szedett fel, de látszik rajta, hogy ez közel se mind izom, és nem szeretnék én is ebbe a hibába esni!


Előre is köszönöm a segítséget.


2012. aug. 2. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend kell.2g fehérje/tskg és 5-6g ch/tskg.

Fehérje:csirke(mell, comb) tojás(NEM NYERSEN!!)túró és hal.

Ch.:rizs, zab, teljes kiőrlésű kenyér és sok-sok gyümölcs

Tömegnövelőt nem feltétlenül kell szedned, ha megvan szilárd ételekből a tápanyagszükséglet akkor nem kell.A tömegnövelést úgy nem tudod megoldani, hogy közbe szálkásodj, vagyis naturálban nem.

2012. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen fog feljönni zsír tömegelésnél, ha nem vagy ektomorf. Hogy ezt a minimumra csökkentsd, azt úgy tudod elérni, ha nagyon pontosan lövöd be a ch-t.

Itt egy séma, hogy miként állítsd össze a tápanyagokat, de ha sok zsír jön, akkor kevesebb ch kell. A fehérje maradjon mindig 2-2,5g*ttkg

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Tehát a komplett étrended dönti el, hogy mennyire zsírodsz. Én egy tejsavóprotein ajánlanék inkább, amihez edzés után tennél 40-50g gyors ch-t (dextróz, vitargo), így te tudnád beállítani az arányokat és a proteint tisztán tudnád a reggeli zabhoz tenni.

Ha pedig tömegnövelőt szeretnél ennek ellenére is:


Olyan tömegnövelőt vegyél amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van, pl.: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., dymatize hi protein gainer, Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer. Gaspari real mass, BSN true mass, stb..

2012. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!