Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanul innen valaki bármilyen...

Tanul innen valaki bármilyen harcművészetet? Mesélne róla? Milyen egy edzés?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 13:29
 1/1 Szoondiii ***** válasza:
100%

Egy edzésen elvileg bemelegítetek, (edzés kérdése hogyan), esetleg erősítetek bár azzal edézen kívül szokás fáradni, gykoroltok harctechnikát, ennek a változatai a zsákolástól kezdve a monoton oda-vissza gyakorlásig vagy egymással párban gyakorolva bármi lehet. Nyilván támadás - elhárítás is kell szerepeljen eleinte egy, majd több támadó ellen. Önvédelmi elméleti oktatás, megfigyelés, stratégiai mátrix oktatása, ezek igen is beletartoznak a harcművészet oktatásába.

Ilyesmiket lehet gyakorolni. valahol van edzés közben sparring gyakorló bunyó, valahol nincs, mert nem bunyózni kell megtanulni, hanem harcolni.

Valahol már kezdetektől gyakorolsz fegyverrel (ez elég gyakorlatias), valahol csak ha már mesterien bánsz a saját testeddel. Ennek én látom hátrányait, de az én képzésem is ilye volt, ezzel nem értek egyet, de ez lehet az én hibám..


Nagyon sok kamu edzés van, ahol csak valami versenyre készítenek fel, a technikákat nem harcművészeti szellemben tanítják, hanem csak megcsináld, esetleg gyors legyen de nem baj, ha sz.ar. Ezeknek nem sok értelme van, az ilyeneket szokták a boxolók kiütni, ha összemérik a gyakorlatukat.

2012. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!