Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Használ e az valamit ha két...

Használ e az valamit ha két darab egy kilós súlyzóval naponta ütök az alapütésekből 100 at, valamint 2 kg os súlyzókkal 3*3 percet árnyékboxolok? Erősebb leszek tőle vagy gyorsabb, esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 13:20
 1/9 Szoondiii ***** válasza:

állóképességed nőhet.

ízületeidet szétba.szhatod.


a technikádat nem így kéne javítani, hanem zsákon illetve súly nélkül az árnyékolással.

ha árnyékolsz, gyorsabb lehetsz DE


gondolom küzdősportolsz. sőt azt sejtem ökölvívó vagy.

ott is az elmozgást kell tanulni, elmozgás és jó ütés. meg számít az is edzésednél, hogy miért boxolsz. azért, hogy versenyen jó legyél, vagy küzdesz más küzdősportolókkal is, esetleg önvédelem miatt gyakorolsz boxot. mert más-más edzés kell, hiszen más-más ellenfél ellen készülsz ilyen-olyan esetben.

2012. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 perfectlie ***** válasza:
Az izületeid tényleg nem fognak örülni neki,de ekkora súly még talán nem árt.Erősebb is leszel tőle,de inkább gyorsabban megy majd az ütés,és nagyobb is lesz az ütőerő jóval.
2012. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 kilóssal semmiképp ne csináld.

1 kilóssal mehet.

amit elérhetsz vele,hogy a vállaidat megerősíti,és könnyebben tudod majd tartani a kettős fedezéket.

de ezt a gyakorlatot inkább gumi expanderrel érdemes csinálni,úgy jobban eléri a célját,gyorsít és a könyök ízületet sem terheli-

http://www.youtube.com/watch?v=yZpthY-EX6Y

[link]

2012. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Igaziból eltöltöttem komoly 15 évet mindenféle harcművészettel, kezdve a kyokushin karatétól, a judón át a wing-tsun ig etcetc. Most 39 évesen 10 év kihagyás után kezdtem neki újra, amolyan fegyencedzés és harcművészet kombinációja. Az expanderes videót én is láttam vettem is tegnap egyet a hervisbe, potom 4000 forintért. Kipróbáltam...hááát elég gáz:) Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. üdv. Józsi
2012. aug. 13. 17:55
 5/9 anonim ***** válasza:

bakker:).

az everlast nem kerül 4ezerbe.

mondjuk én a dekatlonban vettem kb 900ért ilyen gumi expandert,a célnak tökéletesen megfelel az is.

2012. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szoondiii ***** válasza:

a fegyenc edzés fokozatos, lehet ízületkímélően csinálni.

a gumiköteles ellenállás fokozatos, ízületkímélő.


a súlyzós ütögetés nem kíméletes, de 15 évnyi edzés ütéstechnikáját elég lenne talán felszerelés nélkül visszahozni, és akkor elég pusztító lenne. ehhez idő kell és kitartás, nem felszerelés!


Aczél.

2012. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hali. Nem is igazán a technikával van gondom, hanem az ütőerővel és a gyorsasággal. Nagyon érdekes volt a stílusok közti váltás ebből a szempontból. 5 év Kyokushin után olyan szar voltam wing tsunban, hogy nem is hittem el. Rettenet nehezen álltam át a védés aztán ütés felállásból a wing tsunban alkalmazott védekezz és támadj egyszerre dologra. A wing tsun után ugyanez lezajlott a boxnál is. egyik ismerősöm semmi mást nem csinál mostanában, mint néhány alap ütést és rúgást lassú mozdulatokkal gyakorol....lehet hogy ez a jó módszer...Üdv. Józsi
2012. aug. 14. 17:16
 8/9 Szoondiii ***** válasza:

a harcművészetekben a tökéletességig próbáljuk gyakorolni a mozdulatokat. nem elégszünk meg azzal, hogy gyors és erős, kiüt egy embert, addig nem jó amíg nem tépi szét a gerincét.

jól megtanulni egy mozdulatot pedig lassú gyakorlással lehet. a gyors gyakorlásnak, illetve a sparringnak más a szerepe, mást tanít nem a tökéletes mozgást.


tehát célszerű lassan gyakorolni, tökéletesíteni a mozgást, gyors ütésekkel nem mondom hogy nem lehet fejlődni, de lassú lesz. össze kell tudni kötna az egész test mozgását, rengeteg izom harmonikus működtetése szükséges sokkal precízebben, mint ahogy a mindennapi mozdulataink igénylik. ezért kell a lassú, kontrollált gyakorlás. ez lényegében az ideg-izom kapcsolat erősítéséről szól.

2012. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sznofru ***** válasza:

Igy van.


Ha lassan csinálod a mozdulatot, az agyad jobban felfogja, és rövidebb idő alatt tudod jól begyakorolni.


A boksz edzésen is egy kezdőnek azt mondják, hogy üss lassabban, de jól. A gyorsaság jön majd magától.

2012. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!