Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok, enyhén husis...

13 éves vagyok, enyhén husis testalkatú, de még nem duci. Érdemes elkezdenem balettozni, vagy reménytelen vállalkozás?

Figyelt kérdés
6 éves koromban jártam egy évig, de aztán anyukám kivett, nem tudom miért, pedig imádtam. Szóval arra gondoltam, újra elkezdeném. De félek, már késő:( Aztán meg ugye ott van, hogy husis vagyok. Légyszi adjatok tanácsot!

2012. aug. 24. 13:05
1 2
 1/16 Szoondiii ***** válasza:
32%

a husidat zsírnak hívják, és 13 évesen, 31 évesen és 88 évesen is a táplálkozásod kérdése lesz (ez is, az egészséged is elég nagy részben)

amíg kenyereket, péksütit, tejféléket eszel, addig így is lesz, romolhat.

ha sok zöldséget, húst eszel, az normális lenne és a testalkatod is normalizálódhat.


edzést pedig mindig el lehet kezdeni, legfeljebb hátrányban a már fiatalabban edzőkhöz képest. bár én túl megerőltetőnek (fölöslegesnek) ítélem a balett edzést, mi harcművész edzésen csinálunk hasonló láb edzéseket, de ez más kérdés. én jógát, pilatest, callenetics edzést ajánlanék mindenkinek, vagy Taichit. persze neked most nem ezekhez van kedved :)

2012. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) amúgy már egy ideje kevesebbet eszem, és akkor is főleg yoghurtot, nyers zöldeséget, gyümölcsöt eszem, fogytam is három kilót.:)
2012. aug. 24. 13:38
 3/16 Szoondiii ***** válasza:

igen, a joghurt rontja az emésztést, a tápanyagok felszívódását. ha húst ennél és zöldségeket, gyümölcsöket akkor biztos nem tennéd ki a tested károsodásnak, nem kellene kevesebbet enni.

illetve a joghurtról elég hosszan leheten írni, miért nem esszük. de ugye azt hallod hogy egészséges, hogy kell, hogy kalcium, mit tegyek most én?


gondoljunk bele, hogy az ősember nem tartott állatokat, következésképp nem ivott tejet, még véletlen sem evett joghurtot, ami fermentált terjtermék. tehát egy új táplálék, aminek az egészségességét nem megkérdőjelezzük, hanem ismerjük a rossz hatásait.

én kihagynám a te helyedben is.

2012. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Természetesen el lehet kezdeni, a lemaradásod szorgalommal behozható, és étrendet is tudsz váltani. DE a dolgok sajnos nemcsak ezen múlnak. A baletthoz megfelelő izomzat és ízületi hajlékonyság szükséges, amin a tánc csak bizonyos határokon belül képes változtatni, a csontozatról nem is beszélve. Tehát csak akkor vágj bele, ha el tudod fogadni, hogy megmaradsz hobbi szinten, és nem lesz belőled balett-táncos (esetleg kipróbálhatod a modern-, színpadi- vagy egyéb táncokat, ab
2012. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Természetesen el lehet kezdeni, a lemaradásod szorgalommal behozható, és étrendet is tudsz váltani. DE a dolgok sajnos nemcsak ezen múlnak. A baletthoz megfelelő izomzat és ízületi hajlékonyság szükséges, amin a tánc csak bizonyos határokon belül képes változtatni, a csontozatról nem is beszélve. Tehát csak akkor vágj bele, ha el tudod fogadni, hogy megmaradsz hobbi szinten, és nem lesz belőled balett-táncos (esetleg kipróbálhatod a modern-, színpadi- vagy egyéb táncokat, beíratkozhatsz táncművészeti szakközépbe abból még lehet valami), különben jönnek az étkezési zavarok... By the way, a kevesebb étkezés alatt ugye nem a következő étrendet érted: reggeli-egy joghurt, ebéd-saláta, vacsora-egy alma, ugye? Tudom, nem ez volt a téma, de én is átestem rajta... Ha nem tudod elfogadni, hogy nem a balett lesz a hivatásod, bele se kezdj, keress inkább az alkatodnak mdgf
2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Természetesen el lehet kezdeni, a lemaradásod szorgalommal behozható, és étrendet is tudsz váltani. DE a dolgok sajnos nemcsak ezen múlnak. A baletthoz megfelelő izomzat és ízületi hajlékonyság szükséges, amin a tánc csak bizonyos határokon belül képes változtatni, a csontozatról nem is beszélve. Tehát csak akkor vágj bele, ha el tudod fogadni, hogy megmaradsz hobbi szinten, és nem lesz belőled balett-táncos (esetleg kipróbálhatod a modern-, színpadi- vagy egyéb táncokat, beíratkozhatsz táncművészeti szakközépbe abból még lehet valami), különben jönnek az étkezési zavarok... By the way, a kevesebb étkezés alatt ugye nem a következő étrendet érted: reggeli-egy joghurt, ebéd-saláta, vacsora-egy alma, ugye? Tudom, nem ez volt a téma, de én is átestem rajta... Ha nem tudod elfogadni, hogy nem a balett lesz a hivatásod, bele se kezdj, keress inkább az alkatodnak megf
2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Természetesen el lehet kezdeni, a lemaradásod szorgalommal behozható, és étrendet is tudsz váltani. DE a dolgok sajnos nemcsak ezen múlnak. A baletthoz megfelelő izomzat és ízületi hajlékonyság szükséges, amin a tánc csak bizonyos határokon belül képes változtatni, a csontozatról nem is beszélve. Tehát csak akkor vágj bele, ha el tudod fogadni, hogy megmaradsz hobbi szinten, és nem lesz belőled balett-táncos (esetleg kipróbálhatod a modern-, színpadi- vagy egyéb táncokat, beíratkozhatsz táncművészeti szakközépbe abból még lehet valami), különben jönnek az étkezési zavarok... By the way, a kevesebb étkezés alatt ugye nem a következő étrendet érted: reggeli-egy joghurt, ebéd-saláta, vacsora-egy alma, ugye? Tudom, nem ez volt a téma, de én is átestem rajta... Ha nem tudod elfogadni, hogy nem a balett lesz a hivatásod, bele se kezdj, keress inkább az alkatodnak megfelelő sportot.
2012. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utsó válaszoló, értem, mit akarsz mondani, de nem tudhatod, hogy a csontjaim és az izmozatom nem megfelelőek csak azért mert kicsit husis vagyok. De azért köszi mindenkinek:)
2012. aug. 24. 14:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, azokat véletlen előbb küldtem el, nyugodtan töröld őket.
2012. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Légyszi inkább arról adjatok tanácsot, hogy magát a baletott érdemes e újra elkezdenem, vagy teljesen reménytelen e, hogy haladó szinten űzzem valaha is.
2012. aug. 24. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!