Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hasmenés, hányás, Testépítés?!

Hasmenés, hányás, Testépítés?!

Figyelt kérdés
2napig folyamatosan hánytam meg hasmenésem volt,mondanom sem kell hogy semmit nem ettem és hát eléggé össze szakadtam,5kilót lefogytam,ilyen esetben is gyorsan visszajön ha elkezdek megint normálisan enni?az izom memória miatt?edzésből 2nap esett ki,1hét alatt vissza tudom hozni ezt hogy újra a betegség előtti formám hozzam?
2012. aug. 27. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán visszahozod, ez szinte semmi kiesés.
2012. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
huh ez megnyugtató,de azért az 5kiló mégis csak 5kló bár az gondolom víz és a semmi kaja miatt,de ilyenkor izomveszteség is van?vagy inkább csak a kiszáradás?
2012. aug. 27. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább pihenj, mint az edzésen gondolkozol ilyenkor.

Az edzés terheli a szervezetet, amivel csak lassítod a gyógyulást. A testednek energiát kell fordítani az izomzatod regenerálására is, nem csak a gyógyulásra, betegen nem jó edzeni és utána is fokozatosan. Hamar vissza fog jönni, nem kell aggódni.

Érdekes ez az "izommemória", elvileg azt hívják így, amikor valaki egy mozdulatot rengetegszer megismétel (pl kosárlabdában a büntetődobás), és egy rövidebb idegpálya alakul ki, aminek segítségével az izom tökéletesen le tudja másolni az előző mozdulatot. Amúgy ha valaki előtte szálkás volt, hamarabb visszanyeri a formát, testépítők ezt nevezik izommemóriának.

2012. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a szálkásság újbóli elérése az izmommemória, hanem az izomméret visszanyerése.:)

De abban egyetértek, hogy először teljes gyógyulás kell és utána az edzés.

Nem sok izmot vesztettél nyugi, inkább a glikogén és az általa megkötött víz távozott.

2012. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
erre gondoltam de mostmár jól vagyok,nem is mentem volna úgy edzeni nem sok értelme lett volna,még ma is várok,holnap meg teljes erőbedobással van még pár napom suliig,amúgy érdekes mert a karom előtte 43as volt most is 43as,de sokkal kisebbnek látszik,meg rosszabnak:D
2012. aug. 27. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:

A szálka csak példa volt, vonatkozik a méretre is természetesen.

Gyógyulj meg, aztán hamar összeszeded magad.

2012. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondanék egy ellenpéldát.


Egyszer megfájdult a torkom, hőemelkedés, fejfájás volt. Dühös voltam, mert nemrég gyógyultam ki, ezért csakazértis edzettem. Na, mondom, ennek csúnya vége lesz.


Másnap nemhogy súlyosabb nem lett, hanem teljesen meg is gyógyultam. Kitűnően éreztem magam. Ilyen még nem történt.

2012. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A psziché ereje:)
2012. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!