Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Genetikai határok?

Genetikai határok?

Figyelt kérdés

hello,


gondolom nem sok embert érint ez a kérdés, de azért megkérdezem.


hogyan cselekednétek akkor, ha elérnétek a genetikai határotokat?


elég rossz a genetikám, nem vagyok versenyző típus. úgy érzem lassan kezdem elérni a határt... mi motiválna akkor, ha már tudom, hogy nem igazán tudok fejlődni, max a formán javítani, izomérettséget fokozni?


nem tudom érdemes-e szteroidhoz nyúlnom, nem szeretnék versenyezni, viszont számomra a testépítés az első, teljesen ennek szentelem az életemet, tehát szeretnék magamból mindent kihozni. annak nem látom értelmét, hogy csupán szintentartás miatt járjak le a terembe, nem lenne motivációm...


mi a véleményetek, és ti mit tennétek?



2012. aug. 26. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:

lépd át őket akaraterővel:D


igazából nem tudok mit mondani, ha elérted a genetikai határaid akkor nyílván nem nézel ki szarul szóval az motiváljon, hogy jól nézek ki és életem végéig fitt maradok és a maximumot kihozom magamból mesterséges szarok nélkül

2012. aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

27 éve edzem, de még mindig fejlődöm izomérettségben és egyre jobb a forma. Ne koxolj szerintem, naturálban is lehet sokáig fejlődni és egy jó formát hozni. Ez a véleményem.

Amúgy: [link]

2012. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ameddig nem akarnék versenyezni, hagynám a koxot a fenébe, a profiknak. Nem gondolkodtam még ezen, viszonylag jó alkatom van, és nem csinálom túl régen, bizonyosan fejlődök még naturálban is sokat.

Nincsenek versenyzői ambícióim, szóval én hagyom a koxot.

2012. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem nézek ki rosszul, de közel nem mondom magamra, hogy "izmos". szerintem naturálban nem igazán lehet valaki igazán izmos, hacsak nem egy genetik freak, mint pl lénárd lajos.


igazából az zavar, hogy ha ugyanehhez a munkához amit most belefektetek hozzátennék egy kis pluszt kox formájában, sokkkkal jobb lenne a forma, csupán komprumisszumot kéne kötnöm, és kockáztatnom kéne.

2012. aug. 26. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezhetem, hány éve edzel?
2012. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem leszel naturálban koxal elérhető formában, de minek hobbi szinten kockáztatni.
2012. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3éve edzem teljes erőbedobással. lehet túlzás, hogy elértem a genetikai határomat, mert még a karom is csak 43-as, comb 66, elég szomorú lenne, ha nem tudnék feljebb menni...

csak úgy érzem, hogy minden gramm izomért kínkeservesen kell megszenvednem, amikor az életmódom teljesen megegyezik akár egy versenyző testépítő életvitelével, és mégis lósz@r vagyok hozzá képest.

2012. aug. 26. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a mai fiataloknak súlyos önértékelési zavarai vannak. A média olyan ideált állít az emberek elé, ami a valóságban elérhetetlen. A mai fiatalok céltalanok. A testépítés egy kiút a hétköznapok szürkeségéből és a kiláthatatlanságából. Gondolj bele, ha lenne egy életcélod, amiért küzdhetsz, eszedbe se jutna a szteroid. Sok "testépítő" el van szállva a saját sportjától, nem tudom mit tartanak annyira nemesnek és férfiasnak ebben a sportban. Semmi akaraterő nem kell, menj el egy judo edzésre és felakad a szemed.

Mellesleg 3 év alatt nem érted el a genetikai határaidat, csak feladtad az egészet.

Változtass környezetet ha tudsz, látszik, hogy csak a külsőségekre adsz. Ha lenne egy normális csajod, 25 kilósan is elfogadna, és neked se járna az eszed az edzésen. Csak a szexuális feszültség leadásáért járnak az emberek nagy %-ban edzeni, vagy valamilyen hiányosságukat kompenzálni akarják.

Nem fogom mondani, hogy ne koxolj, mert mindenki tud felelősen dönteni,de sok az ellenérv. Mennyivel leszel jobb ember, ha 2x akkora leszel? Valaki jobban meg fog becsülni ezért? Ha igen, akkor rossz emberekkel vagy körbevéve. Ráadásul úgyis, valami hamis cuccba fogsz belenyúlni, amiből nem lesz sok köszönet.

Én is járok edzeni 3 éve, de rájöttem, hogy felesleges úgy csinálni mindent, mint egy profi. Az életed nem azért van, hogy hízlald magad kikapcsolódás és életcélok nélkül, mint egy disznó. Fogadd meg a tanácsom, és ne a koxhoz nyúlj, hanem találj más elfoglaltságod,a testépítést meg tartsd meg hobbiszinten. Ha komolyabban akarsz foglalkozni a sporttal, férfiasabb sportágat válassz.

2012. aug. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

több dologban se értek egyet veled, kedves utolsó.


semmi akaraterő nem kell hozzá? ez egy vicc? szerintem ehhez kell a legtöbb kitartás. olyan önfegyelem kell hozzá, hogy valami hihetetlen.

nem csak az esztétikus oldala miatt kiváló ez a sport, hanem azért is, mert embert farag belőled. rendszert hoz a hétköznapjaidba, megtanít tervezni, és nagyon sok mindentől megvéd. én előtte nagy partizós voltam, nyáron hetente 3x rúgtam be haverokkal. mióta a testépítéssel foglalkozok szinte semmi alkoholt nem fogyasztottam, éjszakai kilétek száma minimálisra csökkent, nem dohányzok, nem drogozok. sok emberrel romlott meg a kapcsolatom emiatt, de nem tartom a barátomnak azt, akivel csak a bulik erejéig voltunk nagy spanok.

nem szükséges, hogy becsüljenek. elég ha én tudom, hogy mennyi mindent tettem meg ezért, mennyi mindenről mondtam le, miken mentem keresztül, volt amikor diéta idejében napi 3 edzésem volt, és míg más bulizott, én az erdőbe kocogtam éjjel.


és igen, lehet hogy valóban önértékelési problémáim vannak, mert még mindig kicsinek látom magamat, de ez legyen a legnagyobb bűnöm. magam miatt csinálom, nem azért hogy a tini pics@k elélvezzenek, ha meglátnak. akkor leszek elégedett, ha a tükörbe nézek, és az tekint rám vissza, aki lenni szeretnék. (nem csak külsőleg, hanem belsőleg is).

2012. aug. 27. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!