Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány éves kortól ajánlott...

Hány éves kortól ajánlott kondizni? (súlyzós edzésre gondolok)

Figyelt kérdés
15 (és fél éves) xD fiú vagyok és 182cm, eddig fekvőtámaszt csináltam napi 32-40-t 5x, de már ezt meguntam meg nem is nagyon fejlődtem már a végén sehova. ezért szeretnék elkezdi kicsit edzeni mellre, karra súlyzókkal. de sok helyen olvastam, hogy akár a növésben is megállhatunk, nem tesz jót a növekedésben lévő testnek..én meg azért szeretnék vagy 190+cm lenni :D na szóval azt szeretném megkérdezni, hogy 15 (és fél évesenxD) elkezdhetek-e edzeni súlyzókkal mellre és karra és ha elkezdek akkor annak nem lesz-e semmi káros hatása?
2012. aug. 31. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Még várj vele egy kicsit. Ha már most 182cm vagy akkor te eléred majd a 190-et is az nem kérdés, viszont, ha már most leterheled a tested a súlyzós edzéssel akkor nem leszel 190 azt garantálom. Inkább kezdd el 2 év múlva vagy min 1 év múlva ráérsz még.
2012. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

oké :( ez elég lesújtó hír, mert már beleéltem magam a nagy kar és a telt mell izom látványába, de az hogy elérjem a 190cm-t fontosabb.

köszi a választ

2012. aug. 31. 22:42
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Egy évet várj még, de nem azért mert kisebbre nősz, hanem az ízületeid miatt. A növekedésben nem állsz meg tőle semmiképpen.
2012. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

na most akkor mi a téma? :D

szerintem ebből az lesz, hogy megkérdezem a helyi orvost :D

2012. aug. 31. 22:43
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Én tudom, hogy ha leterheled az izmaid lelassul vagy megáll a fejlődésed. Sokkal jobban néznél ki 195 cm magasan kur..va jó izmosan. Oda lennének érted a csajok meg vissza. 185 cm az egy átlag. Amúgy nem egy ismerősöm kezdte el 15 évesen az edzést és nem nőttek többet most is 173 cm az egyik..:D
2012. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Leterheled az izmaidat megáll a fejlődés... Hát a te fejlődésed biztos megállt valahol általános iskola 5-ödik osztály környékén.

De kérdező hallgass akire akarsz, hülyékkel nem vitatkozom.

2012. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát jól van akkor azt hiszem elhalasztom a kondizást egy kis időre :D de tényleg kár a dologért mert már tetszettem magamnak az első alkalom után mikor bedurrant a mellizmom meg a karom :D XD
2012. aug. 31. 23:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy csak a gerincet vízszintesen terhelő gyakorlatokkal kell vigyázni, de kb. 18 éves korig a legeredményesebb, mivel ekkor a természetes növekedési hormon termelõdés magasabb szintje is erõsíti az edzés izomnövekedést serkentõ hatását. Szóval 16 évesen már lehet csinálni.
2012. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ezt az előbb olvastam 1 oldalon :D gondolom te is másoltad

na mind1 a begyűjtött információk miatt arra jutottam hogy 16 és fél éves koromig várok, nem akarok törpe maradni azok után hogy mindenki nagy a családba, bár semmi bajom az alacsony növésűekkel !

2012. aug. 31. 23:09
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként 1 alkalom miatt amiben volt egy kis fekve nyomás, bicepsz, tricepsz edzés még nem történt semmi maradandó dolog ugye?
2012. aug. 31. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!