Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Speedfitness és rendes kondi...

Speedfitness és rendes kondi egybe lehet?

Figyelt kérdés

Heti 4x (hétköznap) járok konditerembe és ezalatt a 4 nap alatt minden napra le vagyok bontva izomcsoportilag, miket és hogyan edzek. Igazából egy olyan fajtán vagyok, hogy fele-fele, tömegnövelés és szálkásítás (egyben) nagyjából.

Szombatonként meg speedfitnessre járok 15 perc rendes impulzusos és utána 5 perc kardió jellegű, konkrétan a zsírbontás, gyorsabb anyagcsere, és nem utolsó sorban a szebb forma miatt miatt.

Speedfitness után mindig kapok egy szokásos protein shaket- és előtte egy izotóniás italt.

Rendes kondik után mindig dupla adag proteint nyomok magamba és ha van még rá keret akkor vitaminozok.


Szakértők válaszára számítok, hogy jó amúgy ez az edzésmód amit folytatok, vagy lehetne valamin változtatni?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. szept. 4. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Végezheted így is, de azt tudnod kell, hogy nem lehet izomtömeget növelni és zsírt leadni egyidőben. Nem egy edzés alatt értem, hanem nagyobb időegységben. Vagy szálkásítasz (zsírt adsz le) vagy pedig izmot növelsz. Egyszerre nem megy, ugyanis két különböző étrend kell hozzá. A zsírleadáshoz szálkásító diéta kell, ami kalóriadeficitet jelent energetikailag, míg izomnöveléshez tömegnövelő étrend szükséges, ami kalóriapluszt jelent.
2012. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:
Lehet, hogy nem jól értem. Ugyarran az izomcsoportra végzel egy héten tömegelést és egy másik nap szálkásítást? Ez nem igazán jó, a szálkásodáshoz fogyni kell, mindenhonnan. Vagy egyben csinálod a tömegnövelést és a szálkásítást? Ez se igazán működik. Viszont ha kezdő vagy és még látványosan növekszik az izomzatod és egyben több kiló fölösleged is van, akkor tudsz erősödni és fogyni is egyidőben.
2012. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!