Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudok korcsolyázni,...

Nem tudok korcsolyázni, biciklizni. EZ szüleim hibája, vagy csak az enyém? Meg lehetne még tanulni ezeket 21 évesen?

Figyelt kérdés
Úszni is most tanulok
2012. szept. 15. 17:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
AMÚGY ciki lenne 21 évesen gördeszkázni,rollerezni,rollerrel közlekedni?
2012. szept. 15. 17:58
 12/15 anonim ***** válasza:
NEM!! Én 30 évesen görkorizok, és van olyan ismerősöm aki 60 körül van és görkorizik, szóval nem! :)
2012. szept. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 NagyonGonosz ***** válasza:
A kori az érdekes dolog amúgy. Biciklizni megtanultam egyszer és működik. Jégkorizni megtanultam kb 11-12éves koromban és ugrások is mentek, nagyon biztosan tudtam korizni, de most ha rálépek a jégre akkor én is ott szerencsétlenkedek a pálya szélén. Gondolom, hogy megváltoztak a testarányaim és így oda az eddigi tudásomnak. Persze ha nem egyszer mennék, hanem néhány hétig naponta akkor biztos megszoknám.
2012. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hát figyelj a korcsolya az még oké mert azért elég sokan nem tudnak a bicikli az inkább nagyobb probléma de ha az hogy nem tudsz biciklizni nem játszott olyan naaagyon sorsdöntő szerepet az életebe pl barátaid elmentek és te nem tudtál akkor ez se probléma . Ami késik nem múlik ;)
2012. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Esprimo Mobile ***** válasza:
Szia! kb 8-évesen tanultam meg magamtól biciklizni pedig ovis koromba próbáltak tanitani. Mindig beparáztam ha elengedtek és letettem a lábam. Nem buta találmány a mai kisgyerköcöknek a futó bicikli. A bicaj ülésed eleinte legyen pár centivel alacsonyabra álitva a biztonság érzet kedvéért. Ismerkedj elöször a fékekkel próbálgasd hatásoságát hogy szabájozottan tud használni, ha nagyon jól fogó v-fék van a bicajon a tanulás idejére érdemes kicsitr lazábra állitani az elsö féket nehogy egy ijedt hirtelen fékberántásnál blokkoljon az elsökereked. Elöször hagyd békén a pedált, ha van a környékéren valami enyhe lejtö járdán vagy téren lényeg hogy autó mentes helyen, próbálj legurulni onnan rollerozgatva. Ha nincs biztonságos lejtő akkor lábbal rollerozgas . Gyorsíts fel legalább a gyalogos tempód 2-szeresére vagy gyorsabra és próbáld utána minél többet ugy gurulni hogy a levegöben van mindkét lábad, ez egyre jobban fog menni minél többet gyakorolsz, ha ez már jol megy kicsit gyakorold hogy felrakod a lábaidat a pedálra ahogy gurulsz utána már tekerni is fogni tudod . Már csak a kanyarodást rutinos használatot kel gyakorolnod a forgalomba tekerés elött. Én váltós motoron motorozni is magam tanultam meg, elméletben tudtam vezetni de a gyakorlat más dolog és mig apám a közelemben okoskodott csak bénáztam. 31-éves vagyok és 13-évesen kaptam az elsö simsonom 17-éves korom ota van A1-es jogsim, azóta mz-vel járok és anyagi okok és nosztalgia miatt még most is ugyanazzal a 34-éves mz-vel járkálok. Korihoz nemtudok tanácsot adni énsem tudok. 25-évesen egyszer rábeszlt akkori barátnöm hogy béreljünk egy orára jégkorit. Nemragadtam a korláthoz és ha nemis gyorsan haladva de sikerül esés nélkül elcsuszkálni az órát. De lehet ha most ujra korit kéne huznom egyböl padlot fognék.
2013. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!