Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » SOS! Valaki tud nekem mondani...

SOS! Valaki tud nekem mondani egy egyszerű, ingyenes edzésprogramot?

Figyelt kérdés

A célom, leadni 5-10 kilót. Nem izmosodni akarok elsősorban, hanem vékonyabb lenni. 170 cm vagyok és 75 kiló, tehát nem vagyok kövér, csak van rajtam felesleg. Mit tudok megtenni ez érdekében? Egyszerű dolgokra gondolok, amiket naponta tudok végezni. Elfoglalt vagyok, így nincs időm extra dolgokra. Kajálásban mire figyeljek, illetve milyen testmozgást végezzek. Kajálásban tanácstalan vagyok, mozgás meg..otthon esetleg fekvőtámasz..guggolás? Az használ? Meg ugye a futás..csak betonon lenne lehetőségem. Futni mindenképp szeretnék valahogy, de betonon nem tudom bevállaljam e a kocogást. És tényleg SOS, mert most sincs túl sok időm, jó lenne ha gyorsan érkezne pár válasz :) Lehetőleg ne linkeket küldjetek, hanem a saját szavaitokkal mondjátok el mit javasoltok. Köszönöm :)


22/F



2012. szept. 16. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szálkásító diéta /testsúly kg-om ként 2,5g fehérje és 1,5g szénhidrát/ + akkor mehet heti 3-4 40 perces futás de betonon szar lesz mert tönkre teszi a térded.
2012. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gysmo ***** válasza:

Otthon tudsz fekvőtámaszozni, hasazni, húzódzkodni. Futáshoz vegyél egy jó futócipőt, mert anélkül szétmegy a térdízületed. ( bár ezt te is tudod, azért írtad, hogy csak betonon tudsz ) Ha futsz akkor figyelj arra, hogy ne túl gyorsan, mert akkor az izomból veszítesz és nem a feleslegből. A pulzusod legyen 120 és 140 között és legalább 40percet, de inkább 60-at fuss egyhuzamban, mert 30perc után van zsírégetés.

Diéta: Gondolom nem kel mondanom, hogy a kólát, chipset, csokit felejtsd el. Továbbá a fehér kenyeret is hanyagold, inkább teljes kiőrlésűt egyél. Igyál napi 2-3 liter vizet, mert az segíti lebontani a zsírt. Diétához még biztos fognak neked írni, én ennyit tudok, rossz tanácsot meg nem akarok adni :)

2012. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gysmo ***** válasza:
Ha edzésprogram kell, akkor ajánlom a fegyencedzés című könyvet. Tudom, hogy saját tapasztalatot akarsz, de hosszú lenne elmondani itt a könyvet :D Egyébként én is ezt csináltam egy évig és szépen lement rólam a felesleg.
2012. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Futócipőkben egyébként a Kalenji márkáról mi a véleményetek?
2012. szept. 16. 16:46
 5/8 Éndzsöl ***** válasza:

Adok néhány egyszerű tanácsot, próbáld ki, ha tetszik tartsd be, ha nem, rengeteg más módja is van ennek.


Mondtad, hogy kevés időd van. Én a helyedben nem sima kardió edzést végeznék, hanem intervallum edzést. :) Kicsit hasonló, mint amit mi anno "repülőzésnek" hívtunk atlétika edzésen. Lényeg, hogy periodikusan váltakozik egy 30 mp-es sprint ( ez kb 200m, ahogy fejlődsz, annál jobban meg tudod majd húzni, de eleinte elég egy lendületes futás, a max sebesség 80-90%-a, ahogy bírod) és 2 perc lassú kocogás, vagy séta. Ebből elvégzel ötöt, és vége is az edzésnek. Akár variálhatod is, hogy nem ötöt csinálsz belőle, hanem mondjuk 4-et, kocogsz 10 percet, majd újra 4-et.


Célszerű reggel, éhgyomorra, vagy utolsó evés után 3-4 órával végezni, bár ezt nem mindenki tudja megejteni, akkor sem gond.


Kajánál egy egyszerű, de nagyszerű tanács, hogy felejtkezz el kicsit a köreteknél rizsről és krumpliról, tésztáról, amennyire lehet. Ezek adják a szénhidrát beviteled igen nagy százalékát, amikor teheted, zöldséget, salátát egyél helyette. :)

2012. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gysmo ***** válasza:
Azért sem jó a sima kardio edzés, mert az nem jó fogyásra :) Az aerob edzés van erre a célra. Bocs a javításért, csupán jó szándék :)
2012. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az intervallum kardió is jó fogyáshoz, a gond az inkább, hogy ott nagyobb lehet az izomveszteség.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt minden ami kell!

2012. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!