Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » FONTOS! Érdemes még belevágni?...

FONTOS! Érdemes még belevágni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, próbálok röviden és érthetően fogalmazni.

Szeretnék komolyan foglalkozni tánccal. Most mindjárt 14 éves vagyok, de eddig még nem voltam pl táncversenyek meg ilyesmiken. Igazából majdnem mindig táncoltam valamit, de semmiből nem értem el profi szintet. Pl. jazzbalettoztam 2 évig, de ennek szinte semmi haszna nem volt ugyanis a tanár nem tanított semmit, csak a nagyoknak a kicsik meg csak a tanárt utánozták (ez olyan 7-8 évesen volt). Előtte is egy ideig az oviban és a jazzbalett után is jártam RSG-re ami arra volt nagyjából jó, hogy hajlékonyaBB lettem, de pl még nem teljesen megy le most sem a spárgám, de dolgozom már rajta. Utána 2 év kimaradt mert műugrottam. Utána a barátnőmmel elkezdtem járni a Madách Musical Tánciskolába, de csak néhány alkalommal voltam, mert nagyon rossz időpontokban volt.Utána találtam egy jó tánciskolát, ami ilyen no name táncot tanított, de szerettem, csak tudtam, hogy ez így nem lesz elég, ezért most, miután az a tánciskola 2 év után megszűnt, szeretnék újra menni a Madách Musical Tánciskolába és már hívtak is e-mailben keresztül. Szerintetek késő lenne még bele kezdenem? (azt mondják az emberek, hogy az adottságaim tökéletesek hozzá; 167cm 49 kg)Szerintetek bele vágjak? Nem vagyok túl magas vagy túl dagadt súly alapján?


14/L



2012. szept. 25. 12:01
 1/6 *Glissade* ***** válasza:

Attól még, hogy beiratkozol egy tánciskolába, nem leszel híres táncot, és nem is fognak a színházi szerepek az öledbe hullani! Ez egy hosszú folyamat... kezdj bele, aztán majd meglátod mi lesz.

Ha annyira jól megy, akkor akár mehetsz később olyan tánciskolába ami végzetséget add, vagy akár főiskolára is, ha nem, akkor meg marad neked hobbi szinten.

2012. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem hullanak az ölembe a fellépések, nem is gondoltam így. Köszönöm válaszodat :)
2012. szept. 25. 18:11
 3/6 anonim válasza:
Szeretném a figyelmedbe ajánlani a So you think you can dance című vetélkedőt. Az USA-ból indult, de több országban is sikeres lett ez a formátum, ahol különböző típusú táncosok mérik össze az erejüket. Hiába jók egy területen, ahhoz, hogy nyerjenek minden stílusban helyt kell állniuk. A te eklektikus képzésed ehhez egész jó alap lenne. Szerintem a te életkorodban még semmi sem késő, az a lényeg, hogy döntsd el, mi a célod a tánccal és ennek megfelelő képzést keress.
2012. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem meg egy stílust kéne felhúznod magas szintre.

Egy féle táncot is több évbe, és rengeteg munkába telik megtanúlni.

Nem hogy több stílust... (a stilusok között is vannak külömbőző ágak)

Pl. egy stílus a hip-hop, és ezen belül is van több fajta. Ha ezeket meg tanulod, és bele viszed a SAJÁT egyéniségedet, nem másolsz!

Akkor még lehet belőled valaki.


De ha a hip-hop melett tegyük fel még a jazz-táncban, modern táncban, és a néptáncban is jó akarsz lenni, az már valószínűleg felejtős!

Egy legyen, de abban profi legyél!

2012. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a Madách-ba járok táncolni. Előtte a 7 év jazzbalett

megadta a kellő önbizalmat és technikát. Azt ajánlom, még kb. 2 évet (jazz)balettozzál, utána ha már megvannak az alapok visszamehetsz a Madáchba. Közben nyújtsál sokat minden spárgádnak meg kell lennie, mert ott az egy alap követelmény. Egyébként szerintem nem vagy túl magas vagy dagadt. Szerintem vágjál bele. Ja még megkérdezném, melyik

osztályba jártál a Madáchban?

2013. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14 vagy, gondolom most felvételizel. Megpróbálhatnál egy táncos középiskolát.
2013. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!