Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a fegyencedz...

Mi a véleményetek a fegyencedzésről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 08:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy drabig jó de utána nem nagyon lehet tovább fejlődni szerintem jobb lenne ha inkább kondiba járnál.
2012. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek, bár ebből mindig nagy vita szokott kikerekedni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


Szóval jó erőállóképességi edzés, de nagyobb izmokhoz súlyzós edzés is kell.

2012. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Háth nem is tudom...abban eggyet értek a könyvel, hogy a gépes, súlyzós edzések tényleg nagyon károsak az izületekre és aránytalan is lehet az ember, ez saját tapasztalat...de az is igaz, hogy egy küszöb után már nem nő az izomzat a súly miatt, csak erősödik a gyakorlat miatt...de vajon ha a kettőt megfelelően kombinálnánk az úgy vajon eredményes lenne ?

Mármint gondolok arra, hogy megvan a mesterhatos és bár egyre erősebbek vagyunk nem nő, ekkor mondjuk a gyakorlatokat kombinálnánk a súllyal...az-az mondjuk fekvőtámasz közben súlyt pakolni magunkra...ha így gondolkozok nekem az jön le, hogy megmarad az edzés funkcionalitása és az ízületek sem sérülnek de a nagyobb súly miatt az izmok nőnek ( persze a súlyt fokozatosan növelnénk nem egyből + 40 kg )..vajon mi sülne ki ???

2012. szept. 30. 09:47
 4/14 A kérdező kommentje:
"de az is igaz, hogy egy küszöb után már nem nő az izomzat a súly miatt, csak erősödik a gyakorlat miatt"...ez a rész a fegyencedzésre vonatkozik :D
2012. szept. 30. 09:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem valami okos ötlet 50-60 kilókat pakolni a hátadra fekvőtámasz közben. Na abból lenne egy jó kis deréksérülés. És miből gondolod, hogy egy normálisan végzett súlyzós edzés károsabb lenne az ízületekre?

Én 27 éve edzem és nincs bajom, max a térdem fáj néha a foci után, de az inkább a betonon történő focitól. Ha magadra pakolsz súlyokat, akkor az már nem saját testsúlyos edzés és nem fog különbözni ízületi terhelés szempontjából egy súlyzós edzéstől. Súlyzósnál is vannak gyakorlatok, amiket érdemes kihagyni vagy máshogy végezni és akkor nem lesz gond. Gondolok itt arra, hogy pl. a nyak mögötti gyakorlatokat el kellene felejteni, pl nyakból nyomás vagy hátedzésnél nyak mögé húzás. Ezek helyett mellről nyomás és mellhez lehúzás menjen.

De egy súlyzós edzést végző ember is végez saját testsúlyos edzést, hiszen megy a húzódzkodás és tolódzkodás is.


Tehát ha megfelelően bemelegítesz és nem irreális súlyokkal dolgozol lendületből, akkor súlyzós edzésnél sem lesz gond.

Én nem vagyok a fegyencedzés ellen, sőt, nagyon jó kis edzésrendszer (mármint a könyv szerint alkalmazott), de nem tetszik az, hogy állandóan a súlyzós edzést végző emberek vannak gyengének és kvázi egészségileg tropa embereknek minősítve.:)

Mindenki végezze ami neki jó és ne a fikázás menjen.

2012. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hmmm szerintem lehetne itt a pro és kontrákat napestig sorolni szóval szerintem a próbálgatok, tapasztalok és meglássuk, hogy nekem mi sül ki belőle :D
2012. szept. 30. 10:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkinek más-más válik be, nincsenek egyetemes igazságok, hogy csak az egyik edzésrendszer a helyes.
2012. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki hülye lesérül bármilyen edzést végez, úgyhogy ezt az érvet felejtsük el.


A könyvről egy jó progresszív szemléletet hozott a saját súlyos edzésbe, amit jobb esetben előtte csak ötletszerűen próbálgattak elszórtan emberkék. A 2 könyvel elsajátított gondolkodással, meg elég nagy játéktér nyílik számtalan gyakorlat kikísérletezésere, persze csak azoknak akik nem dogmaként kezelik.

2012. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem frankó, főleg a második része a hiánypótló, abból rengeteget tanultam.

Mellesleg attól függ, mi a célod. Én pl. kikísérleteztem hogy tudom egyensúlyba hozni a fegyencedzést a kondizással és más edzésformákkal úgy, hogy ne menjen egymás rovására. Funkcionálisabb izmaim vannak, mozgékonyabb vagyok,

de lassabb a fejlődés,mintha csak egy edzésmódszert követnék.

Viszont maga a Fegyencedzés, mint könyv...marketing fogás. Ha beveszel mindent amit írnak akkor azt hiszed hogy a fegyencedzéstől te egy félisten leszel. Mondjuk ez ugyanígy vonatkozik a kondizásra is.

2012. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NagyonGonosz ***** válasza:
Teljesen jó. "Sportosnak" fogsz tűnni, de nagy tömeget nem tudsz vele elérni.
2012. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!