Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetek, küzdősp...

Milyen harcművészetek, küzdősportok gyakorlásával állhatom meg a helyem az utcán?

Figyelt kérdés

Tervezem hogy elmegyek kondizni,de szeretnék boxra,vagy thai boxra is menni mellette..

Van aki mást ajánl,vagy másként gondolja ezt?



2012. okt. 8. 16:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy 15 éves vagyok,55kiló..175cm magas.
2012. okt. 8. 17:14
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A harcművészetek és a küzdősportok nem az utcára valók, hanem az edzőterembe.
2012. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy valaki belém köt..
2012. okt. 8. 18:28
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia, nem kötött senki beléd, ez az igazság, ha az alapján szeretnél küzdősportot választani, hogy melyikkel védheted meg magad az utcán, nagyon rossz úton haladsz. Én pl bokszolok, egy olyan sport amivel a sarki kocsmában megállnám a helyem, átlag fizikumú emberrel szemben de egy jóval nagyobb, képzettebb ellenfél fél perc alatt rommá verne, nemhogy egy képzett katona, vagy harcművész mester. Ezen kívül az utcán két dologgal is találkozhatsz ,amire nem tud felkészíteni semmilyen sport : pisztoly és tömeg. Cseszheted az erődet tudásodat, ha a másik le tud lőni, vagy veled szemben tízen vannak. Bármilyen küzdősportot szeretnél elkezdeni, vágj bele bátran, de ne ilyen alapon válassz. Azt nézz meg a stílusod milyen, ha erős vagy, jó a kondid,izmos vagy, de esetleg nem annyira ügyes, vagy fürge, boksz, birkózás, judo , ha gyenge vagy, de ügyes, karate és a többi számomra kiejthetetlen nevű keleti sport :) Azután, ha kb 2-3 után már jól megy amit választottál, mehetsz MMA-ra, ami ugye kombináltam föld-és állóharc. Én végezetül, azt ajánlom, hogy a két alap közül válassz, boksz vagy birkózás, azután meg fejlesztheted mással. :) remélem tudtam segíteni
2012. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bármelyik küzdősporttal meg tudod magad védeni egy átlagos fizikumú, képzetlen emberrel szemben , de mindnek van gyengéje és ellenszere is. MINDIG jöhet szembe valaki, aki nagyon gyorsan kifektet.
2012. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A harcművészetek megfelelő közelharc tudást adnak jó mester alatt és nem edzőterembe valók, hanem harctérre. A küzdősportok közül a box jó alapokat adhat későbbi harcművészetekhez, de ez sem edzőterembe, hanem ringbe való.
2012. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elküldőd versenyezni a ketrecbe? Ez meg, hogy jön a kérdés témájához?
2012. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a választott ág stílusa mindegy.

az csak kiegészíti,csiszolja azt az adott agresszív,kezdeményező magatartást bunyó közben,ami alapból a személyiség része-vagy nem.

szóval ami célravezető az a végtelenül agresszív,irányító,gátlástalan magatartás,és kőkemény állóképesség.

ennek a kiegészítéséhez,csiszolásához meg a legtöbb ks teljesen jó.

2012. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem utcára való,meg kirughatnak az edzésről ha utcán verek meg valakit..De nem érem miért baj az hogy azért szeretnék tudni valami technikát elsajátítani mert nem akarom magam agyonveretni?!
2012. okt. 8. 19:19
 10/16 A kérdező kommentje:
egyébként nemvagyok verekedős típus..
2012. okt. 8. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!