Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetek, küzdősp...

Milyen harcművészetek, küzdősportok gyakorlásával állhatom meg a helyem az utcán?

Figyelt kérdés

Tervezem hogy elmegyek kondizni,de szeretnék boxra,vagy thai boxra is menni mellette..

Van aki mást ajánl,vagy másként gondolja ezt?



2012. okt. 8. 16:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hogy azért tanulsz egy küzdősportot mert nem akarod, hogy agyonverjenek az nem baj, hanem önámítás. A teremben fasza gyereknek tartod magad, kimész az utcára és megversz egy két embert, azután rászaladsz olyanra, aki hív még ötöt magán kívül, vagy elővesz egy kést és nagyon gyorsan rájössz, hogy nem vagy akkora arc, mint gondoltad. Nem bántani akarunk , csak azt szeretném , hogy ezt most hidd el és ne a saját bőrödön kelljen megtanulnod. Hidd el, amikor valaki jó egy küzdősportban, van egy időszak, amikor vagy marad a sporton belül , higgadt és normális lesz , vagy Batmannak képzeli magát, azzal, hogy "én már meg tudom védeni magam" és csak idő kérdése, hogy ráfázzon. Te meg eldöntöd, melyiket szeretnéd. Ezen túl mindegy, melyik küzdősportot csinálod.
2012. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztában vagyok vele hogy nem utcára való,meg kirughatnak az edzésről ha utcán verek meg valakit..De nem érem miért baj az hogy azért szeretnék tudni valami technikát elsajátítani mert nem akarom magam agyonveretni?!"



Álljunk meg egy szóra nem majomkeringőzünk semmilyen esetben így az utcai verekedés kizárva, olyan helyre meg nem megyünk edzeni ahol egy valódi támadás hárítása miatt elküldenek.

2012. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bumbi02 ***** válasza:

Az hogy meg tudod-e magad védeni, egy minimális erőnléttől függ, és kreativitástól.


hiába karatézik valaki 5 éve, ha csőrrel térden rúgom, neki is úgy fog fájni hogy számlálja a csillagokat. A verekedések nem olyanok mint a filmekben. Aki az elsőt üti, az nyer. (nem az iskolai lányos verekedésekre gondolok)

2012. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Elöljáróban, az utcai bunyókat kerülni kell, ha van rá mód inkább hívd meg egy sörre, jobban jársz. A büntetőjogi következmények és a sérülések, egyértelműen ezt az utat diktálják. De mivel a kérdésed nem erre vonatkozott 10 év cselgáncs és 12 év kickbox után nem egyszer nagyon hatékonyan megvédtem magamat, elkerülhetetlen helyzetekben.

Minden esetben törekedtem arra, hogy elkerüljem a bunyót. Alapvetően mindkét sport nagyon jól jött, a verekedésben, ha az ellenfél túl közel került, egyből földön találta magát, ha távolságtartó vagy tapasztaltabb volt, a kickbox bizonyult hatékonyabbnak. Hangsúlyozom, mindez szerencse is lehet, és nem szabad elfelejteni, hogy én is szereztem sérüléseket, amikre nem vagyok büszke.

2012. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.!

De én nem lennék elszállva magamtól...nem mennék neki minden egyes embernek..de ha valaki belém kötne nem nem verne le a víz,és nem kezdene el remegni a lábam..

2012. okt. 9. 15:38
 16/16 anonim ***** válasza:

A küzdősport arénába való, a harcművészet pedig megtanít arra hogy kerüld el az ilyen helyzeteket és csakis akkor használd a megszerzett tudást amikor már tényleg minden kötél szakad.A harcművészet ezen felül (bár ebben úgy gondolom a küzdősport is segít) ad egy megjelenést, egy kisugárzást ami arra készteti a kötözködőket hogy kétszer is meggondolják belevágnak e. A küzdősportnak annyi hátrányát látom hogy szabályok közé van szorítva, míg a harcművészeteket eleve az "utcára" tervezték.

Ha passzívabb vagy akkor Aikido, Leung Ting Wing Tsun Kung Fu, Karate bármely ága...

2012. dec. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!