Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés, tanácsokat kérek?

Badboyyy kérdése:

Testépítés, tanácsokat kérek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, taekwondozom 2 éve és 1 éve kondizom, na meg az előtt 5 évet birkóztam. Sportos a testalkatom. A kérdés az lenne, hogy szerintetek, mit érne meg jobban csinálni, a kondizással kapcsolatban, mármint, hogy testtömegnövelés vagy szálkásítás? Persze tápkiegek nélkül, csak simán ételekkel. Az elmúlt egy évben 5 hónapot kb. testtömegnövelő edzéstervet folytattam, látszott valamennyire az izmokon a változás de plusz súly semmi nem jött fel rám, nem szedtem tápkiegészítőt. Szeretném ha szép testem lenne, szépen kiépített erős izmokkal, de nagydarab sem akarok lenni és nem akarok tápkiegészítőket szedni. A mesterem azt ajánlotta, hogy szálkásítsak, azt mondta, hogy időigényesebb, de gyorsabb leszek és erősebb, mint aki arra megy, hogy nagyobb legyen, de ha szálkásítok lehet szép testem, nem pedig olyan nagyon sovány, mint a kínai harcmüvészeknek
2012. okt. 14. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok itt a kavarodás. "ha szálkásítok lehet szép testem, nem pedig olyan nagyon sovány, mint a kínai harcmüvészeknek"

A szálkásítás az zsírvesztést jelent és ha nincs rajtad megfelelő izomtömeg, akkor bizony elég sovány leszel mire leadod a felesleget.

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Tehát, ha úgy gondolod, hogy nem vagy elég izmos, akkor nem szálkásítani kell, hanem előbb izomtömeget kellene építeni súlyzós edzéssel és tömegnövelő étrenddel.


Arra meg, hogy nem akarsz tápkieget használni (ami nem kox, csak kaja) inkább nem írok egy fél oldalt.:)

2012. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tömegnövelni lenne érdemes. Tápkieget nyugodtan használhatnál edzés utánra, tejsavót meg gyors szénhidrátot. Szerintem az az 5 hónap azért nem lett eredményes, mert nem vittél be elég tápanyagot. Tömegnöveléskor 5-6 g szénhidrát kell testsúlykilogrammonként és 2g fehérje testsúlykilogrammonként. Tömegnövelő edzésterv meg nem igazán létezik csak étrend.
2012. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!