Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy csináljam a fegyencedzést?

Hogy csináljam a fegyencedzést?

Figyelt kérdés
A könyvet elolvastam és értem, h az elejétől kell csinálni, meg minden. Azt viszont nem értem, h azt írja az a jó, ha egy szintet valaki egy hónapig csinál. Azzal milyen izomnövekedés érhető el, ha 1, másfél hétig 1x10-et csinálok a kezdő fekvőtámaszból például, majd utána újabb másfél hétig 2x20-at? Vagy igazából pontosan meddig is kell csinálni egy-egy szintet a 10-ből, mert amit simán megcsinálok, annál nem tudom felmérni, h mikor léphetek a következőre. Nyilván egy idő után nem így lesz, de az elején, h tudom meghatározni, h na, mostantól 2. szint, vagy mostantól csinálhatom a 3x50-et is, stb.?

2012. okt. 14. 20:38
 1/6 gelazso ***** válasza:

egyedül nem lehet!!

kell egy instruktor hozzá aki hajt

2012. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"egyedül nem lehet!! "


Ekkora hülyeséget még nem hallottam életemben. Ülj le fiam, egyes.


"Azzal milyen izomnövekedés érhető el, ha 1, másfél hétig 1x10-et csinálok a kezdő fekvőtámaszból például, majd utána újabb másfél hétig 2x20-at?"


Fokozatosan kell növelni az ismétlésszámot. Nem másfél hétig 1x10 aztán hirtelen 2x20. Meg aztán főleg az első egy-két lépésnél még ne várj hű de látványos izomnövekedést, azok a lépések az ízületek terheléshez való fokozatos hozzászoktatására vannak (ami ugyanolyan fontos mint az izmok edzése).

2012. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az csak példaként van benne,hogy egy lépés/hónap.

van olyan lépés,amire elmegy fél év,vagy több is mire meg tudod csinálni.

2012. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még annyi, h melyikkel érdemes kezdeni, a veterán, 6 napossal, vagy a 3 napos bontással? Járok gyúrogatni 6-7 hónapja (azért csak gyúrogatni, mert az időm nem nagyon engedte meg, h rendszeressé tudjam tenni.. sajnos. ezért is próbálkozok az itthon végezhető dolgokkal)és eddig 3 napra bontva csináltam, de most úgy érzem, h a fegyencből, a 6 napos is menne. Lehet, h hülyeséget gondolok. Vagy esetleg kombinálni kondival?
2012. okt. 14. 21:24
 5/6 A kérdező kommentje:
*válaszokat
2012. okt. 14. 21:25
 6/6 gyakorigyerek válasza:

A bontott 3 napossal kezdtem , 2 hétig cisnáltam a porcok, izületek erősítésére. Nyugodtan csináld egyből Haladót, az semmi.

1-2 hónapig ragadj le mindenből a 2.dik lépésnél.

Ezután amiből megy a Haladó már lépheted nyugodtan a szinteket...


Az 1-2 hónaposnál : hétfő: minden gyakorlat 2.lépés

szerda: minden gyakorlat 2.lépés

péntek: minden gyakorlat 2.lépés

- Ez már az izmokat is növeli, még nincs túlterhelő hatással a porcokra,izületekre sem, ha túl durvának tartanád. És idő is van az izmok regenerálódására....ez ilyen saját edzésterv....

- Ha 2.ŕól 3.-ra lépsz szintet..új terv kell

pl. hétfő: dőlt fekvő 2x40, térdes 2x20

és pl guggolás 2,3 lépés keverve, de itt már erőltesd meg magad... szerdán ismét két gyakorlat de keményen, pénteken szintén...

- Lényeg, ne csak a 3 lépést csináld ha ottvagy hanem az előtte lévőt is...

2012. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!