Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki tud hatásos és bevált...

Ki tud hatásos és bevált fogyókúra illetve sportolási ötleteket ajánlani/mondani?

Figyelt kérdés
Szeretnék néhány kilót ledobni és lehetőleg olyan sportolási ötleteket várnék amelyeket otthon illetve az udvaron lehet elvégezni vagy olyanokat melyek nem drága, és jó hangulatú, hasznos :)

2012. okt. 17. 16:26
 1/5 *Glissade* ***** válasza:

Ami biztosan hatásos az a "diéta"! De a diéta nem eggyenlő a koplalással!

Csupán csak annyi, hogy egy kicsit kevesebbet kell enned, mint amennyi ételre a szervezetednek szüksége van!

Vagyis egy minimális kalória deficitet kell elérned.

Ez az egyik fele...


A képlet másik fele, hogy nem ehetsz szemét kaját!


Sportot nem tudok ajánlani... mert fogalmam sincsen mit értesz "jó hangulat", és "hasznos" alatt.

Mert a nem drágát, még talán értem is= minél olcsóbb:)

2012. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, jól értetted, minnél olcsóbbra gondoltam

a jó hangulat alatt azt értem pl. Van a mostani felkapott sport a zumba, ahol nagyoon jó a hangulat, mindenki nevett jól érzi magát, de nem hasznos annyira, mert szerintem jónak jó, de nem annyira eredményes

azaz úgy értem , ez a megfelelő szó a hasznos= eredményes

:)

2012. okt. 17. 21:19
 3/5 *Glissade* ***** válasza:
91%

Csak tudod mi ezzel gond?:)

Az eredményesség (hasznos) és a nevetés(jó hangulat)... ez a két dolog kizárja egymást!

Legalábbis az átlag nem sportoló ember számára, azt jelenti a jó hangulat, hogy nem nehéz, lityi-lötyi stb., egy mozgás forma.

Nos az olyan, nem eredményes!

Ha eredményt akarsz küzdeni kell! Nem edzés közben kell jól érezni magadat.

(de attól még szeretned kell amit csinálsz)

Érted?:)

2012. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 *Glissade* ***** válasza:

Ha hasznosat és eredményest akarsz, akkor akár kondizni(kérj segítséget a teremben) is mehetsz.

A kondinak kimondottan a testformálás a célja!


Ha ez nem, akkor menj jógázni(egyedűl ne próbálkozz vele), harcművészet(szintén)stb.

Röpi, kosár, tenisz.

De ezeknek nem alakformálás a célja!

(a zumbának sem, az csak szorakozás)


Otthonra vannak ezek a könyvek, hogy Fegyencedzés, Mesztelen harcos...

Ezeknek erőnövelés a célja, ezközök nélkül.

Nos... én elolvastam, megértettem mind a kettőt, de nem érzem úgy, hogy azt kéne csinálnom. Kedvem sincs hozzá...

Nem szimpi.

De töltsd le, hátha neked tetszeni fog:)

2012. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! :)

Szerintem nem minden esetben zárja ki egymást a 2.

pl. Itt most az aerobikra gondolok(persze jó erősféle aerobikra), ami eredményes és jó hangulatú is :)

Igazából járok futni,bicajozni,túrázni,úszni,aerobikra illetve versenytáncra(persze nem mindet csinálom egyszerrre, ez az időszaktól függ ;) érted, mire gondolok ugye?).Hobbí szinten még lovagolni és kosarazni is szoktam. :) Ezek mind nagyon jók, mindegyiket szeretem, de szeretnék most valami újat . :D

Számomra nagyon fontos a sport, de már néhány eddigi sportokat (mármint a fentieket) abba kellett hagynom, mert gondok akadtak és valami lábkímélő de mégis eredményes és szerethető sportot szeretnék találni, amit lehetőleg otthon tudnék elvégezni. :)

2012. okt. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!