Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudom, nem szép ha egy lány...

Tudom, nem szép ha egy lány neki áll verekedni, de én megszeretnék tanulni. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Önvédelem miatt.Nem egyszer,sem kétszer jártam úgy,hogy szórakozóhelyen belém kötöttek idegen csajok csak úgy!Nem volt semmi,csak majdnem!1 hónapja járok konditerebe,de szeretnék jól ütni.Hogyan csináljam?
2012. okt. 23. 00:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
A konditerembe ezt nem mondják meg?
2012. okt. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem.:D
2012. okt. 23. 00:42
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Ne konditerembe járj, hanem rendes önvédelemre. Kung-fu, ilyenek.
2012. okt. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Súlyzós edzések a konditeremben/otthon, saját súlyból, harcművészet, mellé futás, ha nagyon komolyan veszed.

Ha mégis muszály használni, nem fog sokáig tartani, a harcművészet meg nem olyan, hogy szép, vagy nem szép.

2012. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Krav maga. Én is jártam,ők szerveztek csak nőknek 4 órás önvédelmi szemináriumot, ahol konkrétan a védekezésre tanítottak. Nekem annyira megtetszett, hogy 1,5 évig eljártam edzésekre is.

Nincs felesleges mozdulat, ráadásul olyan gyakorlatok is vannak, hogy pl. állj csukott szemmel, a társad váratlanul fojtogatni kezd (nem erősen), de neked azonnal reagálni kell. Csak hogy stresszhelyzetben is megtanulj cselekedni, ne úgy állj mint egy riadt nyuszi.


Konditeremben ló...fülét sem jutsz előbbre.


Amúgy a Krav Maga az izraeli hadsereg által használt harcművészet is, és ott ugyebár a nők is katonáskodnak.

2012. okt. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
79%

Na most Te verekedni akarsz vagy önvédelmet tanulni? A konditerem lósz@rt sem ér. Egy küzdelemben 30% a test, 70% a technika.

Saját testsúlyal való edzés+ karate vagy judo ez nagyon jó így.

Nem ütésekből ál annyira, hanem dobásokból, gáncsból stb. Szóval sérülés nélkül harcképtelenné teszed az ellenfeled.

Ha meg csak verekedni akarsz, tanulj MMA- vagy pankrációt.

2012. okt. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Önvédelmi sportot tanulj inkább azzal sokkal többre mész.

Mellesleg én 3 éve karatézok.

18/l

2012. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Én is járok. Amit ajánlok az az Wing-Tsun kung fu.

az nagyon jó. nincs semmi felesleges benne,mindenre megtanítanak,ha hirtelen támadnak rád akkor is tudd magad védeni! szóval és a Wing tsunt ajánlom:) Jó ideje járok,és sajnos éles helyzetben is kellett használni,de hál istennek megtudtam védeni magam:)

2012. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Dehogynem szép! :D

15/f

2012. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
44%
én is szeretném tudni,de én nem onvédelembol hanem mert szeretem a verekedést :)
2012. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!