Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzós edzés mellé mehet...

Súlyzós edzés mellé mehet fegyenc? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval járok konditerembe egy olyan fél éve.Mostanában figyeltem fel a Fegyencedzésre.És nem tudom hogy mehetne-e a súlyzós edzés mellé.

Edzéstervem:H-Sz-P-V(hát-bicepsz;mell-tricepsz;váll-has;láb)

A láb azért van vasárnap mert ált.szombaton van foci meccsem.Étrendem nincs kiszámolva pontosan.Nincs táp.kiegem mert feleslegesnek tartom.Naturálba is el lehet érni bármit.

Szóval az edzések közti napon mehetne a fegyenc,vagyis K-Cs-V(a felső testemhez képest erős lábaim vannak a 8 év focizástól szóval azt csak szinten tartom)?



2012. okt. 28. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól még naturál valaki, ha tápkieget használ.

Én úgy végezném, hogy a súlyzós edzésen végeznék egy-két odakapcsolódó saját testsúlyos gyakorlatot. Tehát nem tenném a pihenő napok helyére, mert nem tudsz regenerálódni.

2012. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi:)) Tudom csak na... :D Én vmiért csak simán, "minden nélkül" szeretnék elérni egy kidolgozott testet,ha érted.:D

Akkor a fegyencet majd később kezdem el majd olyan tavasz fele.A meztelen harcosról mi a véleményed/véleményetek?

2012. okt. 28. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Valamit el lehet érni, de ha még étrended sincs, akkor elmaradsz attól, amit egyébként elérhetnél.
2012. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shoryuken ***** válasza:
100%

A fegyencedzéssel az a baj, hogy a könyv háromnegyede a testépítés fikázásáról szól többnyire alaptalan érvekkel. A táplálkozásos részét meg aztán tényleg ne vedd komolyan. Hangosan felröhögtem mikor ilyesmit olvastam benne: "nem kell magas fehérje meg szénhidrát bevitel, kizárólag kalória".


Egyébként a gyakorlatok amiket leír, tényleg jók. Úgy csináld ahogy Montez írta. Például a tricepsz edzést tolódzkodással, a hátat húzódzkodással, a mellet egykezesfekvővel kiegészíteni.

2012. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem lenne úgy pénzem pl. teljes kiőrlésű kenyérre.Meg lehet hogy nem is nagyon kapnék csak ha rendelek(falun lakom). Másrész meg nem tudnám tartani.Van hogy egy nap csak 2-3 tenyér méretű pogácsát eszek de van hogy nagyon kajás vagyok és vagy 6 sonkás zsömle is bemegy egy délelőtt.Szóval tartom legalább azt hogy sok fehérje stb. tehát mint mondtam nem számolom.

Amúgy 15F 188-190cm 86-90kg

2012. okt. 28. 20:13
 6/15 A kérdező kommentje:

Shoryuken ezeket a gyakorlatok már "próbálom" beépíteni az edzésekbe.Csak az a probléma hogy nem igen megy.Húzódzkodásból egy se megy.Bár már olyan félig feltudom húzni magam,tolódzkodásból meg csak olyan 2-3 megy ebből szoktam csinálni olyan két 3 szériát hogy azért ez is menjen majd.Félkezes fekvő..az még csak álom :DD

Bocs a dupláért.

2012. okt. 28. 20:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Még 6 sonkás zsömében sincs elegendő fehérje, pár pogácsában meg szinte nulla. Nálad a minimum napi fél kiló hús, este túró + jónéhány tojás lenne. Ch-ból pedig rizs, krumpli, zöldség.
2012. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shoryuken ***** válasza:
A tolódzkodás ki fog alakulni, csináld ameddig birod. Húzódzkodást könnyítheted úgy hogy például a lábad felrakod valamire, vagy alulról kicsit megemel az edzőtárs. Egykezes fekvő helyett akkor mehet sima, vagy ha abból már sok megy, akkor az egyik kezed alá rakj egy labdát vagy 3 téglát vagy akármit, és a másikra helyezd a súlyod.
2012. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat. :)

Azt a fél kiló húst meg nem tudom hogy honnan fogom bevinni nah de majd megoldom :D

2012. okt. 29. 07:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Tk. kenyeret nem rendelni kell, hanem sütni. Veszel a tesóban 10 ezer forintért egy bármilyen olcsó kenyérsütőgépet, és ezek kellenek egy rendes kenyérhez (ebben a sorrendben tedd bele a formába):

- 4 evőkanál olivaolaj (1050 ft a nagy üveg a tesóban)

- 3 dl langyos víz

- 2 teáskanál só

- 20 dkg cukor, én nádcukorral csinálom

- 500g azaz 1/2 kg graham liszt (260ft a kilós a tesóban)

- tetejére egy zacskó dr oetker por élesztő (70 ft a tesóban)


Amikor sípol a gép, beleszórsz mondjuk 100g = 10dkg = fél zacskó hántolt napraforgómagot (asszem kalifa van a tesóban, nehéz kifogni, érdemes belőle bevásárolni, a zöldségek mellett van a magoknál).


Semmi mást nem kell vele csinálni, csak tk. programon kisütni, kb. 4 óra. A végeredmény olyan finom lesz, amiről soha nem is álmodtál. A bolti vackokra többé rá se bírsz nézni.

2012. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!