Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó lenne ez a változás fekve...

Jó lenne ez a változás fekve nyomásnál? :D

Figyelt kérdés
Eddig úgy nyomtam fekve hogy amennyit tudtam és lassan(4másodperc) engedtem le a rudat és most azt szeretném hogy mindig minden súlyba 20-at nyomok bele. Ezt a BBTV egyik adásában láttam bunny mondta:D
2012. okt. 31. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden súlyba nem tudsz 20-at nyomni.:)

Eddig is azt kellett volna tenni, hogy minden héten vagy pár hetente változtatsz valamit. Tehát egyik edzésen sima szériát nyomsz 4 x8-10-et, akkora súllyal, amivel éppen megy. Másik héten pedig felmész piramisban nagyobb súlyra, amivel 5-6 megy, abba párat nyomsz és még levezetésnek egy 10-12-t kisebb súllyal. Egy harmadik változat az edzésre, amit bunny mondott, hogy kis súllyal (vagyis amivel éppen megy)nyomsz 3-4 x 20-at. Tehát ez sem egy csodaedzés , csak egy alternatíva, amit néha érdemes alkalmazni, hogy változatos legyen. De örökké egyik módszer sem jó.

2012. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi:D
2012. okt. 31. 14:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Szériában a 4x8-10 ismétlésnél sorozatonként emeljem a súlyt?:D A piramist azt tudom hogy súly emelés és ismétlésszám csökkentés asszem(kezdő vagyok:/)
2012. okt. 31. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár bemelegítő sorozat kell előtte. Mondjuk, ha 70-be tudsz 10-et nyomni, akkor nyomsz egyet 40-be, 60-ba, de nem teljes kifáradásig, csak bemelegítő jelleggel, majd 70-be mehet a széria. Az első sorozat lesz pl 10ismétlés, majd a fáradás miatt, lehet, hogy csak 9, majd 8-8. Ez egyénfüggő, hogy mennyire fáradsz gyorsan.

Piramist azt jól tudod.

2012. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!